Kumanda devresi

yani kardeşim mevzu şu;biz hastanelere medikal gaz tesisatı çekiyoruz.öksijen basınçlı hava narkoz yani bayıltma gazı çekiyoruz.bu tesisatın bir santral odası oluyor motorlar ordan bütün binaya hava akışını sağlıyor.o yüzden bu önemli birşey motorların durmaması gerekiyor sürekli hava ihtiyacını gidermesi gerekiyor.yani hiçbirşeyin manuel olmaması gerekiyor herşey pano üzerinde olması lazım.

sayın arkadaşım yorumları sonuna kadar okudum şu kanıya vardım yapmış oldugun işi cok önemli yani hata yaparsan insan hayatına mal olacak bir sistem.buraya kadar herşey normal ama anormal olan bişi var yanlış anlaşılma olmasın ama BU GİBİ CİDDİ SORUNLAR YARATACAK İŞLERİ İŞİN UZMANLARI YAPMASI bence daha saglıklı olacak,sorunu halletmen için o forum bu forumdan bilgi almak ile sorun halledemezsin diyelimki sistem arıza verdi cözümü için yine buraya yazman gerekecek ..işin açıksa bilmediginiz işlere lütfen karışmayın....yazdıklarım biraz agır gelebilir ama sonuç bu....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kadeşim senin bahsettiğin olay ters zaman rölesinde meydana gelir sen devrede normal düz zaman rölesi kullanacaksın dolayısıyla zaman rölesi enerjilenince kapalı kontak açılmayacak taki ayarladığın zaman sonuna kadar yani zaman rölesini 10 dakikaya ayarladıysan zaman rölesi enerjilendikten 10 dakika sonra kapalı kontağını açar ve motor devreden çıkar.

oktay kardeşim yardımın için teşekkür ederim devre şu anda çalışıyor ben ona birde elektronik bir kontrol paneli ekledim şu anda test aşamasında 10 gün falan ben onu test edeceğim.bu arada by iğneci arkadaşıma bir şey söyliyeyim.bu işin öyle pek fazla uzmanlık gerektirdiğini düşünmüyorum.ayrıca sayın oktay arkadaşım bu konuda uzman.ve by iğneci arkadaşıma teşekkür ediyorum yorumu için inanın ki bizde en az senin kadar insan hayatını düşünüyoruz bizim işimiz bu.ve bu konuda çok hassasız.şimdi ben bu oluşturduğum devreyi hiç bir hastaneye göndermiyorum bu aptallık olur çünkü.bu benim için bir başlangıçtı sağolsun oktay kardeşim bana yardımcı oldu ve ben bu devre üzerinde çok değişiklik yapıp bunu bir pano haline getirip şirkete bunun ıso ve ce belgesini aldıracağım.yani o benim bir ürünüm olacak.o belgeleri aldıktan sonra da o panoda hiç bir sorun çıkmaz.o yüzden iğneci arkadaşıma hassasiyetinden dolayı teşekkür ederim.oktay kardeşim tüm yardımın için tekrar çok teşekkür ederim.sen zaten burdasın ben bir şey olursa yazarım tekrar.selametle.

genç 79 arkadaşım bilgi paylaşmak için vardır eğer yardımcı olduysam ne mutlu bana devrede problem olursa yazarsın hayırlı işler kardeşim

bu devreyı lojik olarak yapabılırsın mesela bır adet cd4060 entegresı her ayağından farklı zaman aralıklarında zamanlama yapabılırsın ben bu enteğreyle akvaryum a yem atma mekanızması yapmıştım zamanı daha fazla uzatmak ıstersen cd4040 kullanarak ıstedığın zamanlamayı yaparsın şayet pik proğramlarıyla ılgın varsa zaten sorunu kokunden halledersın

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri