Kumanda devresi ve güç devresi

Ekts isimli ufak bir simulasyon programı var eğer bilgisayarın varsa onu kurup simulasyon üzerinden devrenin çalışıp çalışmadığını da kontrol edebilirsin.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Soru biraz zor . Yarısını çözdüm . Gerisini siz yapacaksınız. Hepsi yok malesef. Biraz kafayı zorlayın. Ekli dosyayı görüntüle 65240
inanın çizimimin nerdeyse aynısı. şu an çok mutlu oldum çok sağolun allah rağzı olsun. demekki doğru gidiyormuşum. çok teşekkür ederim
Ekts isimli ufak bir simulasyon programı var eğer bilgisayarın varsa onu kurup simulasyon üzerinden devrenin çalışıp çalışmadığını da kontrol edebilirsin.
evet zaten ordan kontrol sağladığımda çizdiğim devre çalışmıyordu. neyse yeniden bakacağım şimdi teşekkür ederim

Hızlıca çizdim ekts de kontrol et bakalım çalışıyor mu...

Ekli dosyalar

• yrdm.jpg
    yrdm.jpg
    43.4 KB · Görüntüleme: 11
Gençlere birazda çalışma payı bırakmak lazım üstadım. Bu kadar da armut piş ağzıma düş alışmasınlar.
Haklısın, genç arkadaş uğraştım dediği için çizdim hiç uğraşmasa elimi sürmem.. Kontrolünü yapmadım, çalışıp çalışmadığını kontrol etsin çalışmasa bile mantığı kavrarsa kendisi gerisini halleder.

Haklısın, genç arkadaş uğraştım dediği için çizdim hiç uğraşmasa elimi sürmem.. Kontrolünü yapmadım, çalışıp çalışmadığını kontrol etsin çalışmasa bile mantığı kavrarsa kendisi gerisini halleder.
çok teşekkür ederim. çalışmasa bile bi şekilde bakıp hatalı yer varsa çözerim çok sağolun
Gençlere birazda çalışma payı bırakmak lazım üstadım. Bu kadar da armut piş ağzıma düş alışmasınlar.
evet haklısınız ama gerçekten çok uğraştım. diğer ödevlerimi yapmak yerine bununla iki haftadır uğraşıyorum abartmadan söylüyorum

Şemayı ilk mesajıma ekledim buda ekts dosyası, hadi bakalım diğer ödevlerine odaklan. Bazı arkadaşların gibi hem hiç uğraşmayıp, buraya soru sorup birde üstüne trip atmadığın için cevapladım.

Ekli dosyalar

• yrdm.esc
    46.5 KB · Görüntüleme: 4
Şemayı ilk mesajıma ekledim buda ekts dosyası, hadi bakalım diğer ödevlerine odaklan. Bazı arkadaşların gibi hem hiç uğraşmayıp, buraya soru sorup birde üstüne trip atmadığın için cevapladım.
teşekkür ederim, allah razı olsun :)

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri