Kumanda devresi için kesit ne seçilmeli

Teşekkür ederim ustam bu resmi yanlış konuya atmışım kusura bakmayın.
Atlama barası kullandım evet.

faz girişleri 1 3 8 nolu sigortalara girmiş o yüzden söyledim monofaz atlama barası kullandınız herhalde

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yükler dengeli ise sıkıntı yok trifaz atlama barası kullnamış olsaydın sigortalara eşit dağılırdı yük durumunu bilmiyorum tabi
Ustam tam olarak nasıl faz dağılımı yapacağımı bilemedim.
İki adet ani ısıtıcı şofben var fazın birini iki adet 32 amper sigorta ya girdim.
İkinci fazı prizler için 16 amper sigortalara,üçüncü fazı ise lambalar için 10 amper sigortalara girdim.

Hocam şofbenlerin hatları 4mm2 lik mi, 2.5sa akım taşıma kapasitesi sınırda kalmış olabilir çünkü benimde yenı bi sofben alma durumum oldu güçlerine baktım maximumda 7kw geneli, eğer 2.5 ise dayanmaz diyorlar oyle çekilmişse en yuksek derecesinde çok fazla kullanmamaya çalısın derim

Hocam şofbenlerin hatları 4mm2 lik mi, 2.5sa akım taşıma kapasitesi sınırda kalmış olabilir çünkü benimde yenı bi sofben alma durumum oldu güçlerine baktım maximumda 7kw geneli, eğer 2.5 ise dayanmaz diyorlar oyle çekilmişse en yuksek derecesinde çok fazla kullanmamaya çalısın derim
Ustam şofbenlere 2.5 mm kablo çektim.
Bi tanesi normal banyoda, diğeri ebeveyn banyosunda.
Dediğiniz gibi zaten son ayarda fazla kullanmayız inşallah sorun olmaz.
2.5 mm kablo ile şofben de pek sorun olduğunu görmedim.
3x1,5 mm TTR kablo ile şofben bağlamış bir komşumuz.
10 dk falan çalışınca kablo hamur gibi oluyor diyor :)

e tabi hocam 7kw şofben üçüncü ayarda çektiği güç,bunun çektiği akım 7000/220 den=31,81 yanı baya sınırda 2,5luk maksimum 32 a taşıyordu galiba havada,yanı sınırlarda hocam bizde bağlatacaktık borudan orada mustakil prize gelen 2,5 hattı 4 e çıkarıcaktım prizi iptal edip oldugu yere tekli otomat kutusu koyup kanalla geçicektim ama ıslak nemli yer dıye istemedim banyoda kır dök yapmak da istemedim,onun yerıne gunes enerjısı rezistansına hat çektim onu kullanıyoruz bakalım hangısı daha avantajlı bilemedim şuan

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri