Kumanda devresi ödev soruları

m4hmutb3y

Üye
Selamun aleykum öncelikle ögretmenimiz 3 tane ödev verdi sizden yardım istiyorum önceliklle yardım edenlerden konuya bakanardan alllah razı olsun
----------------------------------------------------------------------------------
1.)Aşşagıdaki şartları karşılayacak trafik ışıgı kombinasyınun yapılacaktır gerekli kumanda devresini çiniz .
a)start butonuna basıldııgında kırmızı ışık yanacak
b)30 sn sonra kırmzıı sönecek sarı yancak
c)3 sn sonra sarı sönecek yeşil ışık yanacak
d)30 sn sonra yeşil yanacak yeşil sönecek tekrar kırmzıı ışık yancak
e)stop butonuna basılana kadar işlem periyodik olarak devam edecek.
------------------------------------------------------------------------------

2.ödev
.........
3 adet asenkron motor aşşagıdaki istekler dogrultusunda çalışacak.Getrekli kumanda ve güç şemasını çizniz.
a) 1.starta basılınca 1 ve 3. motor çalışacak 2. motor duracak
b)2.starta basıldıgında 1 ve 2. motor çalışacak 3. motor duracak
c)3. starta basıldıgında 2ve 3. motor çalışacak 1. duracak
d)Her motor bagımsız olarak 3 ayrı stop butonu ile durmalı
e) 1. motor çalıştıgında kırmızı 2.motor çalıştıgında sarı 3. motor çalıştıgında yeşil lamba yanacak.

--------------------------------------------------------------------------------
3.ödev
.........
2 adet asenkron motor aşşağıdaki istekere göre çalışacaktır.
kumanda ve güç devresini çiziniz.

a) start butonuna basıldığında 1. motor hemen 2.motor 10 saniye sonra çalışacaktır

b)ikisi birilikte 20 saniye sonra sistem otomatik oalrak duracaktır.

Teslim tarihi: 9 ocak 2014 abi yardım edermsiniz lütfen.

Bütün sorularını burada soruldu ve cevaplandı, az gayret arastırma lutfen...

güncel 2. ve 3. bulamadım yardı medin lütfen acil.
3, sorunun cevabını yeni çizdim ekliyorum sana önerim öğrenmeye çalış bu zor geliyorsa en azında formda arama yap çünkü bu vb çok paylaşıldı.

KZN9oz.jpg

sayın by lent arkadaşım soruyu soran cevabı alan beğenmedi de sen niye beğendin
teşekkür ettim duygulandırdın beni.:(
bu arada bir öksüzçocuk arkadaş vardı ne oldu ona kaybolu gitti

sayın by lent arkadaşım soruyu soran cevabı alan beğenmedi de sen niye beğendin
teşekkür ettim duygulandırdın beni.:(
bu arada bir öksüzçocuk arkadaş vardı ne oldu ona kaybolu gitti
Ben niye beğendim, niye duygulandım, beğenme sebebim Sn Zeybek ve sizin arama yapılmasını teşvik etmeniz, artık bu ve benzeri konulardan gına geldi, irite oldum (bknz: k.vadisi), arama yapılmadan soru sorulması, öncelik tanınması-istenmesi.
Zamanımda havuz problemleri meşhurdu şimdi bunlar çıktı, biri bir motor 5 sn çalışacak diyor, diğeri 10 sn, bir başkası 30 sn. diyor ama sorun aynı sorun; öğrenci bunu görmüyor mu? saksı çalışmıyor mu? Bu kadar mı çok alıştık, bu kadar çabuk mu?
Bir öğrenci kardeşimize yardım ediliyor o da çalışmadan emek vermeden çalışmadan cevabını aldı ya arkadaşlarına bu siteyi tavsiye ediyor "armut piş ağzıma düş" desem yeri adamlar şu kadar zamanda cevapladı yardım etti, artıdan "laptop" çekilişi var diyor. Yardım ettiğimiz sanarak acaba kötülük mü yapıyoruz???

sayın by lent arkadaşım görüşlerine ve fikirlerine katılıyorum.
iyilik mi yaptık kötülük mü bilemiyorum.
2, soruyu kendi yaparsa iyilik yapmışız oluruz gibime geliyor .
en azından verdiğimiz cevap kendisine örnek olmuş diye düşüne biliriz.
sen k vadisinden örnek verdin
daha sonrada ben sana arka sokaklardan örnek veririm:D

öncelikle allah razı olsun ben elektrik pano monütorlugunde okuyan biriyim fakat işi tam kapamadım ondan yardım istiyorum treşekkürler iyi günler.

abi acilen 2. soruyu bulmam lazım salı günü teslim edilecekmiş abi gerçekte n lazım sonra hakkınızın karşılıgını vericem.

bir fabrikada diyotin makas ile metal kesme işlemi yapılacaktır.makas pedal ile ya da b1-b2 butonları ile kontrol edilecektir.makasın hareketi çift etkili silindir ile sağlanacaktır.pedala yada b1-b2 butonlara basıldığında makas aşağı inecek buton yada pedal bırakıldığında makas eski konumuna dönecektir sistemi durdurmak için acil stop butonu kullanılacaktır
Bu sistemin elektrik kumanda devresini çiziniz
Sorusuna cevap verebilecek var mı

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri