Kumanda devresi çizmek

Selamun aleyküm değerli ustalarım ben end.elektronik bölümü mezunu bir teknikerim ama end.elektronik bazan işlerimde yeterli gelmiyor piyasa işinde olduğumuz için yerine göre elektrik elektronik kumanda kompanzasyon gibi türlü işlerin içinde kendimi bulabiliyorum.Çok şükür bu güne kadar öyle böyle elime gelen işleri hiç rezil olmadan bi şekilde atlattım ama hep teknolojik kısıtlılıklarla....
Geçtiğimiz günlerde bir mıcır perlit fabrikasında kumanda devresi yaptık motorlar devasaydı ve direk üçgen kalkınıyordu ilk gördüğümde şaşırdım ama demekki oluyormuş :D lafı fazla uzatmadan devam edeyim firmada motorlar ile kumanda panosunun olduğu yer arasında mesafe farkı var ve makinanın üstünde ise bir operatör paneli vardı (taş kırma makinası) motorları start stop şeklinde mühürlemeli çalışıyo basit ama operatör paneli nerde kontaktörler nerdee motorlar nerde herşeyin yeri farklı sistemi yaptık fakat firmaya bir proje bırakmamız gerekiyor elle çizilmiş karalamaca bir projeyi kocaa firmaya veremiyoruz mutlakaki.Böyle durumlardan bizi kurtaracak düzgün bir kumanda panosu vs çiziminde kullanacağımız bir program varmı kabloları kablo numarasına göre kodlayabileceğimiz kontaktör röle butonlar vs elemanları barındıran kağıda düzgün bir çıktı alabileceğimiz güzel bir kumanda çizim programı arkadaşlar böyle bir program elinizde varsa paylaşırsanız çok memnun olurum en azında programın ismini bile bilmiyorum bi isim bile çok işime yarar bir el atarsanız çok ama çok memnun olurum.
Herkese hayırlı çalışmalar dileklerimle...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
as kardeşim sana birkaç program ismi vereyim proje bazında en iyi program eplan dır yalnız bedava program cofaso var oda forumda mevcut indir istersen caddy ++ var oda iyidir elektrocad 8.0 var saymakla bitmez elcad var
var var ama hepsi paralı sen cofasoya bak google mertbilgi işlem yaz bulursun hadi kolay gelsin

Selam sn ustam öncelikle ilgi ve alakanızdan dolayı çook teşekkür ederim ben sizin söylediğiniz programlardan olan cafaso6.1 i indirdim kurdum ama kullanımı hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz hazırcılığa kaçmak gibi oluyo farkındayım ama bu malzemeleri nasıl getirip nasıl bağlantı yapıyoz birbirlerine sonra mesela bana kontaktör lazım bunu nerden bulup ekliyoruz projeye termik kontaktor buton çeşitleri sonra motorlar vs... bu konudada bir el atarsanız çok memnun olurum teşekkürler...

artvinli arkadaşım;
öğrenme isteğin çok güzel, ama sen işi bitirmişsin. Çizim proğramını randımanlı öğrenmen zaman alacaktır, yıne de mutlaka öğrenmelısın tabii. Zamanın az ise, bana gönder, sana, CADDy ile çizip göndereyım. Benım için jımnastık olur, senınde işini görmüş olurum. Sende bu arada, bır proğ. öğrenmeye gayret et..

Sn : zeybek ve sn: hyz ilginiz için teşekkür ederim. Sn mesut ustam bu konuda bana yardımcı oluyor. her zaman bilginin üstüne bir artı daha koymak istemişimdir emeğiniz için teşekkür eder sitenin devamlılığını beklerim ...

slm arkadaşlar bende zaman zaman konularınızı okuyor ve takip ediyorum ,bende bilgim ve tercübemle sizlerle paylaşmak sizlerden de birşeyler öğrenmek istiyorum selam lar.

tavsiyem eplan p8 öğrenmendir.. ilk baş zor gibi görünse de 2günde öğrenirsin kendi eğitim videolarıda var.. ve en çok kullanılan programların başında eplan geliyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri