Kumanda devresi çizimi lazım yardımcı olurmusunuz

Temel54

Üye
IMG20211007091241.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yaptığınız bir çalışma yokmu hazırmı yaptırmak istiyorsunuz sorunu detaylı anlatabilir misiniz
İbrahim ustam yaptım ama donuslu konvor dönüyor dönerken sensör malı bı görüp görmez ise geri dönüş yapıyor onu engellemem lazım birde sensör arzalanmis ise konvoru hiçbir şekilde çalışmaması lazım bunları plc olmadan yaptim plc bilgim yok çünkü kumanda devesini yeniden güzel çizilip yapmak istiyorum ondan yardım istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Düşüncelerimi paylaşıyorum;
PLC ile sağlıklı bir şekilde yapılır ve karmakarışık bir şeyler çıkmaz. PLC de azda olsa bilginiz varsa yardımcı olmaya çalışırım ama diğer türlü NO/NC kontak ve rölelerle uzaktan zor olur.

İbrahim ustam yaptım ama donuslu konvor dönüyor dönerken sensör malı bı görüp görmez ise geri dönüş yapıyor onu engellemem lazım birde sensör arzalanmis ise konvoru hiçbir şekilde çalışmaması lazım bunları plc olmadan yaptim plc bilgim yok çünkü kumanda devesini yeniden güzel çizilip yapmak istiyorum ondan yardım istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Açıkçası anlattıklarınız biraz karışık geldi daha net ve basit anlatabilirmisiniz

İbrahim ustam plc bilgim yok resimde görülen devreyi kumanda devresi ile yapacağım yaptimda sıkıntılar var döner konveyör dönerken malı bı görüp görmez ise dönüş yaparken geri dönüyor birde bı sensör bozulursa sistem duracak yani bunu güzel bir kumanda devresi ile çalıştırmak istiyorum bunu çizip yapabilme yardımcı olursanız çok sevinirim

hangi plc kullanılacak

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri