kumanda öğrenmek istiyorum

Forumda aramak istediğini sağ üst köşedeki arama yerine yaz ve ara butonuna bas ben EKTS yazdım aşağıdaki konu çıktı tavsiye ederim EKTS programının kendi sitesi.ücretsiz
http://veppa.com/public/doc/zip/ekts.zip

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kumanda öğrenmek için en başta gerekli olan bir adet en küçüğünden kontaktör ve bir start bir stop butonu.
Bir kontaktöre start-stop butonu ile kumandayı en basit şekliye yaptıktan sonra sistemin mantığı çözülür. Ondan sonra şemalarla kendini geliştirmeli. Yoksa daha kontaktörün ne olduğunu bilmeden, çalışma tekniğini çözmeden istediğin kadar şema ezberle pek faydası olmaz.

şu an bir plc firmasının yayınlamış olduğu kumanda e-kitabını indirdim ona çalışıyorum temel olarak kumanda elemanlarının tüm özelliklerini açıklıyor ve flash animasyon olarak gösteriyor.bütün kumanda elemanlarını öğrendikten sonraki adım ne olmalı ekts de çizime nasıl başlanmalı çok basit çizimleri şu anda da yapabiliyorum fakat asıl istediğim kolaydan zora doğru giden kumanda problemleri ve açıklamalı çözümleri varsa onlar.Örneğin starta basıp 10 sn sonra motor çalışaçak probleminin ekts çizimi ve daha fazlası.

şu an bir plc firmasının yayınlamış olduğu kumanda e-kitabını indirdim ona çalışıyorum temel olarak kumanda elemanlarının tüm özelliklerini açıklıyor ve flash animasyon olarak gösteriyor.bütün kumanda elemanlarını öğrendikten sonraki adım ne olmalı ekts de çizime nasıl başlanmalı çok basit çizimleri şu anda da yapabiliyorum fakat asıl istediğim kolaydan zora doğru giden kumanda problemleri ve açıklamalı çözümleri varsa onlar.Örneğin starta basıp 10 sn sonra motor çalışaçak probleminin ekts çizimi ve daha fazlası.
İşte buna cevap veremem. Ben çizimleri elle yaptığım için bilgisayar çizim programlarını kullanmayı bilmiyorum. Ama bahsettiğiniz devreyi elle çizebilirim.

öncelikle kumandayı öğrenmek istiyorsan ilk önce kumanda elemanlarının çalışma prensibini nasıl çalıştığını ve devreye nasıl bağlandığını öğrenmen lazım alfabeyi öğrenmek gibislm

Kumanda elemanları çalışma prensibi bağlantıları sembolleri,asenkron motorların yapısı,ekts çizimi,motorların devir yönünü değiştirme öğrendim şimdi yol verme kaldı ondan sonrası sürekli problem çözme olur galiba sizin önerecekleriniz neler bunlar haricinde.

selamun aleyküm arkadaşlar bende mesleğe yeni başlayanlardanım kendime çizdiğim yol haritasında en çokta kumandayı tam anlamıyla öğrenmek iştiyorum lütfn bana bi yardmıcı olursanız çok ama çok sevinirim bu işten ekmek yemek istiyorum çünkü...
sevgili kardeşim akşamları online kurs verebilirim eger istersen

adana yada çevre illerde isen; adana da plc otomasyon dersleri veriyorum numaram 0530 288 10 44

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri