kumanda öğrenmek istiyorum

ferdikov

Üye
selamun aleyküm arkadaşlar bende mesleğe yeni başlayanlardanım kendime çizdiğim yol haritasında en çokta kumandayı tam anlamıyla öğrenmek iştiyorum lütfn bana bi yardmıcı olursanız çok ama çok sevinirim bu işten ekmek yemek istiyorum çünkü...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bence bir elektrik devresi çizim ve simulasyon program (örneğin EKTS ) temin et bol bol güç ve kumanda devresi çiz ve simule et
yani çalıştır. ve tabi değişik kaynaklardan örnekler bul ve nasıl yapıldığını hangi elamanlar ne işe yarıyor bunları araştır.
şu bir gerçektir bir bilgiyi 10 defa okumadansa bir defa yazmak veya çizmek daha faydalıdır.

aslında abimde elektrikçi ama bana faydası olsa keşke sosyallikten vazgeçip tamamen bu konuya odaklanmaktan başka çare yok gibi teşekkür ederim ilginize arkadaşlar

işin temelinden başlamak istiyorsan megep in dokümanlarından başla arkadaşın dediği gibi. temeli kaparsan koyabilirsin üstüne. ama şunu söylemek gerekirse çok çalışman lazım çünkü malzeme ve sistem çeşitliliği çok fazla her gün yeni bir malzeme çıkıyor.

megep dökümanlarım hazır şimdide piyasadan kumanda malzemeleri temin edip kendi çapımda deney seti gibi bağlantı bordu yapmak geçio aklımdan artık alternatifleri hayata geçirip biran önce öğrenmek istiyorumda ama dahada tavsiyelere ihtiyaç duyuyor gibiyim sanki arkadaşlarım ustalarım

piyasadan teçizat alıp deney yapman pek yararlı deyil çünkü çok çeşitlı malzemeler var bir elektrikci dükanındakiler bile yeterli olmaz.
boşuna para harcama.
Sana tavsiyem bir elektrik işinde çalışman özelikle fabrikalarda Bakım onarım işlererinde çalışman çünkü orada aklına gelmiyen şeyleri görür ve öğrenirsin.
boş zamanında da kitaplardan dökümanlarından ve sanal programlarla çalışarak ilerletirsin.
örneğin şu programları kulanarak sanal ortamda çalışabilirsin.
--Edion 4 demo sanal ortamda malzemeleri ve kaplolarını bağlarsın çalıştırırsin yanlış bağlarsan sigorta atar üstelik bapladığın devrenin teknik resmini de çizer basit ve çok kulanışlı türkce program .
--Vlabs elektrik atelyesi sanal ortamda çalışma programı.
--Tina 6 demo tr. elektrik elektronik devre yapım çizim ve simulasyon programı.
--EKTS türkce. Elektrik dever çizim ve simulasyon programı.
Bu programları interneten indirip kulanabilirsin üçretsiz.

ahnur arkadaşım çok doğru söledin akıl akıldan üstündür dediklerin fazlasıylada işime yarıyacak gibi çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için

Bende kumandaya yeni başlıyorum elinizde basit kumanda problemleri ve çözümleri varsa lütfen paylaşırmısınız forumda bulamadım olan linklerde ölüydü ekts olarak yada başka program

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri