Kulaklığın kablosunu uzatmam gerekiyor nasıl uzatabilirim

Kulaklığımın ledi için USB kablosu kısa pc mde aux ve USB girişleri farklı yerlerde oldugu için yetişmiyor uzatmam gerekiyor nasıl uzatabilirim.eski bir mousemin kablolarını araya ekleyiip yakarak birleştirdim kabloları ama ışıklar yanmadı.ayrıca kulaklık usb kablosunda 2 kablo var ve bunlar kulaklık kablosu gibi normal değil yakılarak yapılıyor diye biliyorum yakarak yaptım ama olmadı yardımcı olabilece var mı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba.
Görüntü ve ses kabloları gibi olmasın.
Fotoğraf ekleseniz daha iyi olacak sanırım.

Kulaklığın orijinalliğini bozmadan usb ya da aux ne ise o girişleri uzatmayı dene. Usb için uzatma ara kablosu var diğerlerini bilmiyorum.

Merhaba.
Görüntü ve ses kabloları gibi olmasın.
Fotoğraf ekleseniz daha iyi olacak sanırım.
Normalde mouse klavye gibi uab kablolarında usb kablosu bakır olur ama bu gario bir kablo ikisini yakıp bağlasamda normal bağlasamda yinede ışık gelmiyor ışıklarda hiçbir sorun olmadıgına eminim zaten uzatmak için kendim kesmiştim ama şuan birleştirsemde çalışmıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20210101_123627.jpg
    IMG_20210101_123627.jpg
    308.9 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20210101_123645.jpg
    IMG_20210101_123645.jpg
    222.8 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20210101_123547.jpg
    IMG_20210101_123547.jpg
    242.8 KB · Görüntüleme: 12
Evet kabloların üzeri vernikli diye tabir edilen cinsten yani ayrıca yalıtkan bir kaplama daha var.
Saydam plastik kaplama kısmı kaldırsanda bu sarı yeşil kaplamayıda kaldırman lazım.
Bahsettiğin gibi genelde yakarak kaldırılıyor ama biraz pratik etmiş olmak lazım.
Yakarken iletken telin kendiside erir veya fiziksel olarak zarar görür.
Vernik yansada tamamı kaldırılamayabilir ve düzgün bir iletken kısım açığa çıkarılamayabilir.

Yakmak yerine narince bir maket bıçağı vs. kullanarak tellerin üzerindeki verniği kaldırmayı deneyebilirsin.

Usb kısmından sadece 5 Volt besleme alıyor gibi gözüküyor.
Uçları ters bağlıyorda olabilirsin.

Evet kabloların üzeri vernikli diye tabir edilen cinsten yani ayrıca yalıtkan bir kaplama daha var.
Saydam plastik kaplama kısmı kaldırsanda bu sarı yeşil kaplamayıda kaldırman lazım.
Bahsettiğin gibi genelde yakarak kaldırılıyor ama biraz pratik etmiş olmak lazım.
Yakarken iletken telin kendiside erir veya fiziksel olarak zarar görür.
Vernik yansada tamamı kaldırılamayabilir ve düzgün bir iletken kısım açığa çıkarılamayabilir.

Yakmak yerine narince bir maket bıçağı vs. kullanarak tellerin üzerindeki verniği kaldırmayı deneyebilirsin.

Usb kısmından sadece 5 Volt besleme alıyor gibi gözüküyor.
Uçları ters bağlıyorda olabilirsin.
Maket bıçağı ile soymayı deneyeceğim umarım olur teşekkürler bilgilendirdiğiniz için peki arasına kablo koyarak uzatmak mümkün mü

Tabiki, metrelerce uzatmadığın müddetçe sıkıntı olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri