Kuka ve Fanuc Robot Yazılımları

resimde görülen robot tahminen (renginden dolayı diyorum) KUKA yada ABB

Robotlarda birtane kullanıcı bir tanede gömülü sistem var ...aplicationlar sonradan yuklenebiliyor ama bu robotun işletim sistemini ne kadar çözdüğünüze bağlı bunu kimse göstermez biz italyada sistemi öğrenmek için çökelttik ve comau ayağa kalktı sonra yine göstermeden yüklediler ardından biz bu sefer sistemin içerisine girmeyi başardık ama bu iş oldukça zahmetli ve aplicationlar gizki tutuluyor en azından bu COMAU da böyle ...

aradaslar bisey soracagım bu resimde robotun yaptığı isi . programlamak neden bir cok kimseye zor gözukuyor acaba benmı yanlıs düsünüyorum bildigim kadarıyla bu gün cok hassas servolarla calısan hemde istedigim formda cıktı alabilecegim yazıcılar var program sadece makineye yapacagi isi verip 0 noktasını gosterip bir kod eklemek degilmi ?

Dostum bunları yapmak imkansız şeyler değil.Bak ne güzel arkadaşın biri oturmuş software yazmaya uğraşıyor,kafa patlatıyor.Ama işin içinde olmayan arkadaşların anlayamadığı noktalar var.Robotik Uygulamalar o kadar kolay uygulamalar değil!Evet çok basit uygulamalarda var örneğin burada tartışma konusu olan Robotik CAM olayı artık çok zor bir uygulama olmaktan çıkıyor tabi sınırları içerisinde.Ama işin robotta bitmeyeceğini bilmeniz gerekiyor.Olay prosesi çözmekte sistemi en ideal şekilde kurabilmekte buda ileri mühendislik ve tecrübe gerektiren konular.Hatalardan en büyüğüde burada yapıldığı gibi yaparız abi hallederiz bu iş kolay gibi deyimlerin altında saklı.Sizler daha düzgün mekanik yada otomasyon tasarımı dahi yapılamıyor teorik eğitimle boğulmuş teknik adamlarımız önce yapacağı işi öğrenecek sonra geliştirecek ve sonra sonuç ortaya çıkacak.
Herşeyden önce burada tartışma konusu olan her yazının kesinlikle arkasında olduğumu bildiririm fakat hamaset edebiyatıylada bir yere gelinemeyeceğini hatırlatırım.

Saygılarımla...

kuka ve ABB program yazılımlarında hangi yazılım dillerini kulanmaktadır .

mrb ıyı aksamlar

ABB FANUC COMAU ROBOTLARI ILE ILGILI YAZILIM KONTROL UNITESI KULLANILAN MOTOR LAR HAKKINDA GENEL BILGIYE IHTIYACIM WAR YARDIMCI OLURSANIZ COK MEMNUN OLURUM

Üstat Fanuc robot.zip dosyası hakkında bilgi verebilirmisiniz. Yani içeriğindeki WINOLPC + WINTPE + PC file services uygulamaları hakkında...

Robotun gözleri mükemmel görüyor abi baksana yazdıgı yazıya.....

ben program yazmayı bilmiyorum , ne yapcam

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri