Kuka, Motoman, Abb robotlar hangi gerilimle çalışır?

morbeyaz

Üye
Selamlar

Başlıktan da anlaşılacağı gibi taşıma veya montaj için kullanılan bir robot kaç Volt ile

çalışır? Monofaze ve trifaze olarak kaç gruba ayrılır? Maksimum ve minimum Watt

değerleri nelerdir? Jeneratörle çalıştırmak mümkün müdür? Doğru akımla çalıştırılabilir mi?

Çalışırken aşırı ses çıkarır mı? Ortalama en ucuz 100 veya 200 kilo kaldıran ve 2 metre

yüksekliğe ulaşan robot fiyatları nelerdir? Teşekkürler

380 V
Monofaze yok.
13,5 KVA
Jeneratörle çalıştırılabilir.
Doğru akımla çalışmaz.
Aşırı ses çıkarmaz.
Ortalama 15.000 €

Teşekkür ederim. 13,5 Kva'nın Watt değerini bulmak için Cosinüs ile mi çarpıyorduk?

13,5 x 0.80

Doğru mu?

fluke nınde dedıgı gıbı ama ben genaratorle calıstırmanı tavsıye etmem cunku robotlar hassas cıhazlar oldugu ıcın dalgalanmalar cok ta musaıt cıhazlar degıldır verdıgı fıyatta en olulerı sanırım o fıyata + 15000 eklemen gerekıyor bence. benım dusuncem yanılamak amacı ıle yazmadım fluke kbkma.

fluke nınde dedıgı gıbı ama ben genaratorle calıstırmanı tavsıye etmem cunku robotlar hassas cıhazlar oldugu ıcın dalgalanmalar cok ta musaıt cıhazlar degıldır verdıgı fıyatta en olulerı sanırım o fıyata + 15000 eklemen gerekıyor bence. benım dusuncem yanılamak amacı ıle yazmadım fluke kbkma.

Ben ikinci ellerinden bahsettim.

Türkiye'ye bütün robotlar ithal mi geliyor yoksa parça parça getirilip toplatılıyor mu?

Türkiye'de daha uygun fiyata ve aynı teknolojik kaliteyle robot yaptırabileceğim bir yer var mı? İtme ve döndürme kuvveti olarak motorlarda kullanılan redüktörlerden mi yoksa hidrolik sistemler mi kullanılıyor.

Ayrıntılı olarak Motoman, kuka, Abb ya da diğer robotların çalışma sistemleri hakkında Türkçe kaynak olarak döküman bulunur mu?

Watt değeri hesabı yukarıdaki mesajımda doğrumu hesaplandı. Yani 1 KVA Watt değeri hesaplandığında 0.80 ile çarpılması mı gerekiyor?

1 KVA * 0.80 = 800 Watt mı eder?

97 model krc1 volkswagen robotu isini görür 3 fazi bagla gec 15000 euro ya rahat bulunur 3 eksen calismis iyi olur

türkiyeye robotlar hazır halde geliyor, programlama ve devreye alma işlerini bizim gibi firmalar yapmaktadır.
ayrıca 6 eksen maniplatörlü robot için yerli imalat mevcut değil,

Türkiye'ye bütün robotlar ithal mi geliyor yoksa parça parça getirilip toplatılıyor mu?

Türkiye'de daha uygun fiyata ve aynı teknolojik kaliteyle robot yaptırabileceğim bir yer var mı? İtme ve döndürme kuvveti olarak motorlarda kullanılan redüktörlerden mi yoksa hidrolik sistemler mi kullanılıyor.

Ayrıntılı olarak Motoman, kuka, Abb ya da diğer robotların çalışma sistemleri hakkında Türkçe kaynak olarak döküman bulunur mu?

Watt değeri hesabı yukarıdaki mesajımda doğrumu hesaplandı. Yani 1 KVA Watt değeri hesaplandığında 0.80 ile çarpılması mı gerekiyor?

1 KVA * 0.80 = 800 Watt mı eder?

Arkadaşlar

Sorulara net yanıt verecek yok mu? Birincisi Robotlarla ilgili kaynak arıyorum. İnternette bulamadım. Çalışma sistemini az da olsa öğrenmek istiyorum. Mesela bu robotları pnömatik sistemle çalıştırabilir miyim gibi. Daha hidrolikle mi yoksa redüktörle mi çalıştığının cevabını bile alamadım. 1Kva kaç Watt eder. Nasıl hesaplanır? İthalat ve İhracat yapan arkadaşlarım var. Alibaba sitesinden fiyatları ve modelleri takip ediyorum. Bana Türkçe kaynak lazım. Bu tür bilgi eksikliği var bende.

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri