KUKA KRC4 Robot hızı arttırımı

evrenytu

Üye
Herkese Merhaba,

Fabrikamızda KRC 4 KUKA Robot kullanıyoruz.Fakat cycle time artık yetersiz geliyor.Cycle time'ı iyileştirmek için kuka robotu hızlandırmak istiyorum.Vel %100 de.Robotun hangi parametreleriyle oynarsam hızlanır?Nasıl yapabilirim?

Herkese Merhaba,

Fabrikamızda KRC 4 KUKA Robot kullanıyoruz.Fakat cycle time artık yetersiz geliyor.Cycle time'ı iyileştirmek için kuka robotu hızlandırmak istiyorum.Vel %100 de.Robotun hangi parametreleriyle oynarsam hızlanır?Nasıl yapabilirim?

Robot backup dosyasını gönderebilir misiniz? Havadaki noktaları CONT yapabilirsiniz. Bekleme süreleri ile oynayabilirsiniz (WAIT Time= 5 sec; buradaki 5 i 4,3,2 yapabilirsiniz.)

PTP P1 Vel= 100 % PDAT1 Tool[1] Base[0];
PTP P2 Vel= 100 % PDAT2 Tool[1] Base[0];
PTP P3 Vel= 100 % PDAT3 Tool[1] Base[0];
gibi satırları
PTP P1 CONT Vel= 100 % PDAT1 Tool[1] Base[0];
PTP P2 CONT Vel= 100 % PDAT2 Tool[1] Base[0];
PTP P3 CONT Vel= 100 % PDAT3 Tool[1] Base[0];

Lineer (LIN) noktalarda değişiklik yapmamaya çalışın genelde o noktalar fikstür, parça alma, yükleme noktalarıdır. O noktalar hassas olması için LIN yapılmıştır.

merhabalar benimde bu konu hakkında bi sorum olacaktı mesela

komutlarında 2. satırdaki komutu pasif hale getirme ihtimalimiz varmı komutu silmeden o komutu çalıştırmadan sonraki komuta geçirebilmek gibi abb robotta "command row" komutu vardı buna benzer bi komut varmıdır kuka da

merhabalar benimde bu konu hakkında bi sorum olacaktı mesela

komutlarında 2. satırdaki komutu pasif hale getirme ihtimalimiz varmı komutu silmeden o komutu çalıştırmadan sonraki komuta geçirebilmek gibi abb robotta "command row" komutu vardı buna benzer bi komut varmıdır kuka da

programı open ile açıp başına noktalı virgül koyduğunuzda ( ; ) o satırı okumadan geçer diye biliyorum KRC2lerde. 4te de farklı olacağını sanmıyorum..

böylelikle satırı açıklama satırı olarak kabul eder ve işlemeden geçer.

programı open ile açıp başına noktalı virgül koyduğunuzda ( ; ) o satırı okumadan geçer diye biliyorum KRC2lerde. 4te de farklı olacağını sanmıyorum..

böylelikle satırı açıklama satırı olarak kabul eder ve işlemeden geçer.
Merhaba adminastrator kullanıcısında oturum açıp dediklerinizi denedim fakat kordinat satırına ne yazı ne de; imlecini koymuyor boş satırlara sıkıntı olmuyor

Merhaba adminastrator kullanıcısında oturum açıp dediklerinizi denedim fakat kordinat satırına ne yazı ne de; imlecini koymuyor boş satırlara sıkıntı olmuyor

1- 2668 nolu resimde görüleceği üzere, düzenlecek dosya seçilerek, "OPEN" ile açılır
2- 2669 nolu resimdeki gibi örneğin satıra geliyorsun
3- 2670 nolu resimdeki gibi, sol üst kısımda bulunan "PROGRAM" sekmesinden o satıra ait FOLDları açıyorsun
4- 2671 nolu resimdeki gibi seçili satır altında satırlar açılıyor.
5- 2672 nolu resimdeki gibi açılan satırların başına " ; " koyarak çıkış yaparken kaydet seçeneğine "YES" diyorsun ve işlem bitiyor.

ama bu yöntem o satırın kapanıp kapanmadığını göstermediği için ilerleyen zamanda unutulursa sıkıntı yaşayabilirsin. bu nedenle, mevcut back-up dosyası üzerinden çalışarak, ilgili satır başına " ; " konularak, düzenlenmiş dosyayı tekrar restore etmek daha doğru bir çalışma diye düşünüyorum.. tercih size kalmış

umarım yanlış yönlendirme yapmamışımdır, ben böyle uyguluyorum, daha kısa veya daha doğru seçeneği varsa da bilmiyorum

Ekli dosyalar

• IMAG2668.jpg
    IMAG2668.jpg
    327.2 KB · Görüntüleme: 52
  • IMAG2669.jpg
    IMAG2669.jpg
    416.9 KB · Görüntüleme: 49
  • IMAG2670.jpg
    IMAG2670.jpg
    481.4 KB · Görüntüleme: 42
  • IMAG2671.jpg
    IMAG2671.jpg
    433.4 KB · Görüntüleme: 41
  • IMAG2672.jpg
    IMAG2672.jpg
    377.3 KB · Görüntüleme: 43
detaylı anlatımınız için teşekkürler bu sefer oldu. sadece en altındaki ptp ile başlayan satırın başına koyulunca da oluyor.

detaylı anlatımınız için teşekkürler bu sefer oldu. sadece en altındaki ptp ile başlayan satırın başına koyulunca da oluyor.

çözüm olmasına sevindim. o şekilde denemedim ben doğrusu, ya hepsini kapattım, yada direk back-up üzerinde müdahale ettim. bende teşekkür ederim geri dönüşünüze

Forum istatistikleri

Konular
128,127
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri