KUKA KRC1 Devicenet configuration yardım..

Elimizde bir adet kuka krc1 robot var ve bu robot la bechoff marka bir modülü devicenet ile haberleştirmek istiyoruz. Elinde herhangi bir manual olan veya yardım edebilen olursa cok sevınırım. Şimdiden teşekkürler ..

Beckhoff'un hangi bus modülünü kullanıyorsunuz? BK5200, 5210, 5220? Öncelikle bu modülün EDS dosyasını indirin. EDS dosyasını şu adresten indirebilirsiniz: BECKHOFF New Automation Technology Dosya indir>Configuration Files>Bus Coupler altından istediğiniz ürünün EDS dosyasını indireceksiniz. Özel mesaj attım. Bana ulaşın, yardımcı olayım.

BK5250 modelini kullanıyorum dedıgınız eds dosyasını ındırmıstım zaten ama malesef bunu nasıl kukaya ekleyebılecegım konusunda sıkıntı var..

KUKA nın devicenet'inde EDS dosyası kullanılmaz.

Sayın Fluke DeviceNet ile Bechoff 5250 slave cihazıyla haberleşiyorum. Kartın yanında bir adet 8 bit input ve 1 adet 8 bit outpur var. Karttan Input verdiğimde Teach pendant'tan gorebiliyorum fakat Outputlara 1 veya 0 degeri verdiğimde 1034 Error on writing,driver: DSE_IO_DRV hatası alıyorum. robotun enerjisini kesip tekrar başlattıgımda ıse outputtan verdıgım cıkısı alıyorum yanı dırek cıkıs verıyo kart. ornegın 1. bite true verıyorum yukarıdakı hatayı verıyor ama kapatıp actıgımda ılgılı bıt True oluyor. Önerılerınızı beklıyorum teşekkurler.

Sayın Fluke DeviceNet ile Bechoff 5250 slave cihazıyla haberleşiyorum. Kartın yanında bir adet 8 bit input ve 1 adet 8 bit outpur var. Karttan Input verdiğimde Teach pendant'tan gorebiliyorum fakat Outputlara 1 veya 0 degeri verdiğimde 1034 Error on writing,driver: DSE_IO_DRV hatası alıyorum. robotun enerjisini kesip tekrar başlattıgımda ıse outputtan verdıgım cıkısı alıyorum yanı dırek cıkıs verıyo kart. ornegın 1. bite true verıyorum yukarıdakı hatayı verıyor ama kapatıp actıgımda ılgılı bıt True oluyor. Önerılerınızı beklıyorum teşekkurler.

Bu konu Robot forumda tarafımdan cevaplandı.

Tahminimce bu konu sizindi?

KRC1 DeviceNet I/O Write Error

Merhaba Fluke,

KUKA KRC2 robotumuz var buna devicenet üzerinden BK5250 Bechoff modül ekleyeceğim. DEvicenet ekliyorum ve configüretion error IO driver DNDRV hatası alıyorum. Yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri