Kpss

hdd

Üye
merhaba, elektrik elektronik müh devlet ataması nasıl oluyor?

çok basit kpss-b bölümünden sınava girip enaz 87 alıyorsun devlete atanıyorsun :D

Bu temmuz ayında yapılacak 2012 kpss sınavına giriyorsun, arkasında genellilke senede 3 defa alım dönemi oluyor. Bu dönemler tercih listeleri yayınlıyor ösym tarafından.Sınavın geçerlilik süresi 2 yıldır. Temmuz 2014 de kpss sınavı tekrar yapılacaktır. Burdaki listeler hepsi B grubu memurluklar içindir. A grubu için kpss ye girdikten sonra kurumların yaptığı mülakat ve sınavları geçmek gerekir.

elektrik mühendisinin çalıştığı yerde elektrik elektronik mühendisi de çalışabiliyor mu? eem nin ataması az ve yüksek puanla oluyor...

elektrik elektronik mühendisiyim, 2 ay önce kpss ile sağlık bakanlığı devlet hastanesine atandım;

1-) kpss'ye giriyorsun (B grubu)
2-) aldığın puan 2 sene geçerli oluyor (2012-21013-2014)
3-) elektrik elektronik mühendisi alımları bu sene %400 arttı. daha önce elektrik mühendislerine tanınan tolerasn kaldırıldı artık eem'lere gün doğdu.
4-) kasım atamasında en son 84 puan ile atama yapıldı önümüzdeki mayıs atamasında puanlar'ın 83'e düşeceğini sanıyorum.
5-) ben 92 puan aldım, özel sektörde çalıştığım için ilk 4 atamaya katılmadım. osmaniyeliyim, osmaniye devlet hastanesine kadro verildi ve tek tercihle memleketime geldim. yani ne kadar yüksek puan o kadar tercih şansı.
6-) bu sene nereden baksan 600 tane eem alındı şimdiye kadar.
7-) maaş konusunu da sorarsan; hangi kurumda olursan ol 2500-3000 arası değişecek alacağın para.

ama her sene bu kadar alım olmaz, kadrolarda dolmak üzere

kpss a ile devlete nasıl giriliyor? her yıl sınav oluyor mu?

Kpss A her sene yapılıyor, orda direkt atama yok, mülakatla giriyorsun, uzman ve müfettişlik gibi meslekler , ücretlerde 4-4.500 lira arası.

kpssp1 puanıyla mı alım oluyor uzamanlık ve müfettişlikte?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri