Kpss onlisans

Kpss onlisans dan 57.85273 puanla nereye girebilirim ?

Hevesini kırmak istemem ama hiçbir yere. Bu puanla bir yere girmen için ya çok büyük torpilin olacak yada nadir mezunu bulunan bölüm bitirip o bölümden alım olması gerekir.

Hocam torpil dedin de nasıl geçerli olacak ki yanı osym den tercih yapılmıyor mu sistem üzerinden bir de maaşı dolgun nere var yada rahat olanı

Hocam torpil dedin de nasıl geçerli olacak ki yanı osym den tercih yapılmıyor mu sistem üzerinden bir de maaşı dolgun nere var yada rahat olanı

Branşın nedir bilmiyorum ama maaşı dolgun olacak ve rahat olacak....Türkiye'de böyle kaç yer var acaba?

Kardeş sen daha işin başında işe girmeden yatayım derdindesin galiba :) bu puanla değil yatacak tabiri caizse eşek gibi çalışacak yer bile bulamazsın.

ve en acısını söyleyeyim mi puanın yüksek olsaydı bile mülakatta senin gibi düşünen adamı direkt elerdim.Memleketin rahat iş arayana değil çalışana ihtiyacı var.

Branşın nedir bilmiyorum ama maaşı dolgun olacak ve rahat olacak....Türkiye'de böyle kaç yer var acaba?

Kardeş sen daha işin başında işe girmeden yatayım derdindesin galiba :) bu puanla değil yatacak tabiri caizse eşek gibi çalışacak yer bile bulamazsın.

ve en acısını söyleyeyim mi puanın yüksek olsaydı bile mülakatta senin gibi düşünen adamı direkt elerdim.Memleketin rahat iş arayana değil çalışana ihtiyacı var.

Kardesim öncelikle konuşma üslubunu beyenmedim terbiyesizlik yapmanın anlamı yok soruyu anlamamışsın rahattan kastım saha elemanı olmamak 10 yaşından beri calisiyorum çok şükür mesleğinde var umarım bir yer kazansam da senin gibi birine denk gelmem mülakatta fena bozarım zihniyetini

Kardesim öncelikle konuşma üslubunu beyenmedim terbiyesizlik yapmanın anlamı yok soruyu anlamamışsın rahattan kastım saha elemanı olmamak 10 yaşından beri calisiyorum çok şükür mesleğinde var umarım bir yer kazansam da senin gibi birine denk gelmem mülakatta fena bozarım zihniyetini

@electric an engineer Terbiyesizlik yapmak gibi bir niyetim yok.Eğer böyle anlaşıldı ise kusuruma bakma.Tabi burada hakaret ile eleştirinin farkını öğrenmek gerekiyor.Her hoşunuza gitmeyene hakaret derseniz eleştiri denilen ve sizi hatalardan koruyacak mekanizmadan yoksun kalırsınız.

Ben 40 yaşını devireli çok oldu.Hali ile çok insan ve çok iş gördüm.Özel olarak senin yazdıklarına gelince saha elemanı olmayayım masabaşında oturayım demek mesleğinin gereğine ters ise (ki Teknikerlik öyledir) yatmak istemektir.Bunu tevil etmeye çalışmak gereksiz zaten.Kaldi ki daha bu yaşlarda (25 yaş altı) rahat bir yer araman zaten zihniyetini ortaya koyuyor.En verimli olacağın çağlarda (25-40) sen tutup tekniker olarak rahat edeyim dersen ,işten kaçarsan , sorumluluk almak istemeyip emek vermeden maaş alayım dersen o zaman seni niye istihdam etsin bir iş yeri? Senin iş yerin olsa böyle bir adam işe alır mısın? Alsan kaç gün çalıştırırsın?

Saniyen mülakatlarda öyle afra tafra heyete karşı yemez.Eğer biraz çizgiyi aşarsan (özellikle kamu) üzerine çizgiyi çekerler.O yüzden hayal görmeyi bir kenara bırak ve bakış açını değiştir.Yoksa dediğim gibi ben sahaya çıkmak istemem, kağıt kürek işi yapmam,onu istemem bunu yapmam diyebilecek adamı kimse işe almak istemeyeceği gibi bu zihniyetin anlaşılırsa mülakat ömrün saniyelerle ölçülür.

Bunlara ek olarak bu bakış açınla sakın özel sektörün kapısına bile gitme.Ya işe alınmazsın yada (tecrübe ile sabit) tükürdüğünü yalamak zorunda kalırsın.Piyasa da ekmek aslanın ağzından midesine ineli seneler olmuşken Hem teknikerlik/teknisyenlik yapayım hemde keyfim yerinde olsun dersen cidden adama gülerler.

Özetle bir şeyleri yapmamaya değil yapmaya odaklan.Bunun başında da bir daha ki sınavda 85 üzerine çıkmak olsun.Yoksa bu kafa ile zor bir hayatın olacaktır.

Tecrübene ve yaşına saygım var bu nasihatleri gençlere verebilirsin usta bu mesajına detaylı cevap vermek isterdim ne yazık ki zamanım yok (zaman en kıymetli hazinedir )olgunun halinden anlamaz ham sözü kısa kesmek gerekir vesselam .

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri