Kpss mühendis alımı

ysnclskn

Üye
Mühendisler hangi kpss ye giriyor? Genel yetenek ve genel kültür sınavlarına ek olarak hangi sınava girmeleri gerekiyor? Bir de kpss ile atanan mühendislerin minimum ve maksimum maaşları ile çalıştıkları kurumda yükselme olanakları nedir?
Elektrik elektronik mühendisleri için dersem; sanırım daha net cevaplar alabilirim.

kardeş kpds sınavına da girersen daha çok seçeneğin olur. mühendislerin devlet kadrolarında yükselmeleri çok kolaydır çünkü üniversiteli hemen hemen yok gibi bişey. maaş olarak da en az 2200 alırsın, gerisi devletin bileceği bir iş :)

mühendisler lisans düzeyi kpss sınavına giriyor.Ek olarak bir sınavda yok.Yani sadece yetenek,kültür bölümünden oluşan sınava giriyor. Sadece Öğretmenler için ek olarak eğitim bölümüde var.

Arkadaşlar bu sene KPSS de El.Elk.Müh. ataması olacak mı yoksa seneye mi girmeli? Yaş sınırı kaçtır acaba?

Merhaba, aslında devlet düşünmüyordum ancak işsizlik yüzünden askere giden arkadaşlarımı gördükçe başka arayışlara girdim. KPSS sınavı ile istediğimiz ilin istediğimiz kuruma girebiliyor muyuz? Elektrik müh. için soruyorum. Çok yüksek bir puan alsak da tercih hakkımız olmuyor mu? İyi geceler.

Arkadaşım ösym 2010 yılında kpss sınavı yapacak,
iki tür kadro vardır,

-657 li kadro (devlet memurluğu)
-399 lu kadro (sözleşmeli personel) (kitlerde çalışanlardır yani eüaş, teiaş, tetaş, tedaş vb.)

Sözleşmeli lafına bakmayın iş güvencesi vardır, (amirin kafadan sicil notunu düşüremez) normai 657 li gbi iş güvencen vardır.

657 li mühendisler çalıştıkları kuruma göre (1.800-2.200 tl)
399 lu mühendsiler çalıştıkları kuruma göre (2.200-2.700 tl) arası maaş alırlar

Ösym nin kılavuzunda boş olan kadrolar bellidir, onları tercih yaparsınız.
Kpss oturumun cumartesi sabahına girerseniz mühendisler için yeterlidir.
Tercihlerde kullanacağınız puan türü kpss3 tür.
Ayrıca epdk, trt gibi özerk kurululara girmek için ingilizce sınavınada girmek gerekir.
Özerk kurulaşlarda ortlama mühendis maaşı 3.500tl civarıdır.

elektrik Mühendsileri (4610) lu kadrolara başvurabilir.
70 ile 80 puan arası istediğiniz tercihi atama yapabilir

elektrik-elektronik mühendislerinde ise (4611,4619) lu kadrolara bavurabilir
burda 85-90 arası puan almak gerekir, çünkü mezun sayısı oldukça fazladır

• Beğen
Tepkiler: ct
kardeş 2700 e kadar maaş alanlar nerelede çalışr bi ozetlersen sevinirim

Bu sene Kpss ye girenler için mhendis alımı yok
Sadece müfettiş yardımcılığı için alım var, mhendis çıkışlılar için.

hemen ac gozluluk yapayım :)
Tercihlerde kullanacağınız puan türü kpss3 tür.
Ayrıca epdk, trt gibi özerk kurululara girmek için ingilizce sınavınada girmek gerekir.
Özerk kurulaşlarda ortlama mühendis maaşı 3.500tl civarıdır
buralar elektrık muhendısı gırebılıyormu ? elektrik Mühendsileri (4610) lu kadrolara başvurabilir demıssınız ya ?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri