Koruma seviyeleri

turksura

Üye
ortalama uyarım yolu dl= 60 m aktif yakalama ucu olan paratoner kaç metre koruma sağlıyor? Araştırdığım bilgiye göre 79,87,97 ve 107 metre koruma yarı çapına sahip. Bu başlık 79 ile 107 metre arasında bir alanımı koruyor. 87 metrelik bir alanı koruması için farklı bir başlıkmı seçmeliyim. Gerçekten tecrübesizim. Değerli arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum. Teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
düz mantık olarak hayır, seçtiğin yeterli olmalı. 79+107=186/2= 93 çap ortalama değer, 87 çaptan büyük.

düz mantık olarak hayır, seçtiğin yeterli olmalı. 79+107=186/2= 93 çap ortalama değer, 87 çaptan büyük.
Asıl anlatmak istediğim aslında şudur aslında. 79 metrelik koruma için ayrı başlık, 87 metre için ayrı başlık mi? Yoksa seçtiğim ortalama uyarım yolu dl= 60 m olan başlık katman katman 79ile 107 metre arasında korumamı sağlıyor.

Edinilen bilgiye göre değil, gerekli hesaplamalara göre yapılmalıdır. Ekte belirtmiş olduğum dosya işinizi görecektir, iyi günler.

Ekli dosyalar

• Paratoner.xls
    367.5 KB · Görüntüleme: 10
Edinilen bilgiye göre değil, gerekli hesaplamalara göre yapılmalıdır. Ekte belirtmiş olduğum dosya işinizi görecektir, iyi günler.
Orda ki D değeri risk hesabına göre belirleniyor buraya kadar tamam. Diğeri 60 olan da uyartım yolu. Şimdi D 40 yapmak istediğimizde farklı başlık mi kullacagiz . Ortalama uyartim yolu olan 60 sabit mi olacak. Burda kafam karışıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri