Korona virüsü kendine elektrik vererek yenmiş

Sayın forumdaşlar, yazılanlardaki ironi ve metaforları çarpıtarak yorumcuyu hedef haline getirmeyiniz. Düşünceye katılmayabilirsiniz.
Anlatılmak istenen yorum çok farklı. Arkadaşımız, yozlaşmanın tehlikesine dikkat çekmek için böyle bir gönderme yapmış.
Eyvallah hocam. Tsk ederim. Benim söylemek istediğim şeyi çok güzel bir şekilde dile getirmişsiniz.

Dışlamak, küçük düşürmek, aciz görmek, peşin hüküm, cepheleşmek, taraftar toplamak için yazıp tribün çoşturmak gibi olumsuz yaklaşımlar adeta toplumun kimliği haline geldi. Bu çok tehlikeli bir ruh halidir.
Bu arada kimseye akıl veya ders vermek haddime değil, bir arkadaşınız, bir kardeşiniz olarak yapıcı olmak iyidir diyorum.

Sayın forumdaşlar, yazılanlardaki ironi ve metaforları çarpıtarak yorumcuyu hedef haline getirmeyiniz. Düşünceye katılmayabilirsiniz.
Anlatılmak istenen yorum çok farklı. Arkadaşımız, yozlaşmanın tehlikesine dikkat çekmek için böyle bir gönderme yapmış.
O zaman yanlış forumda bu kişiler. Burası düşüncelerin açıkça dile getirildiği bir forum metafor ironi yapmak niye? Sağ kulak kasiniyorsa sol elle kasimayin. Siyaset zaten yasak foruma girmekle forum kurallarını kabul etmiş sayılırsınız, bu sebeple farklı görüş düşünce olabilir. Diğer kastiniza gelince taraf toplama ve hedef gösterme niyetim yok düşünceler kendimin, yonetimle alakası yoktur!

O zaman yanlış forumda bu kişiler. Burası düşüncelerin açıkça dile getirildiği bir forum metafor ironi yapmak niye? Sağ kulak kasiniyorsa sol elle kasimayin. Siyaset zaten yasak foruma girmekle forum kurallarını kabul etmiş sayılırsınız, bu sebeple farklı görüş düşünce olabilir. Diğer kastiniza gelince taraf toplama ve hedef gösterme niyetim yok düşünceler kendimin, yonetimle alakası yoktur!
Üstadım gerilmeyin, kötü bir laf etmedik. İroni veya metafor yapmak yazarın tasarrufudur. Hep birlikte yeri gelince yapıyoruz. Neyse, benim amacım uzatmak değil, anlayışla karşılanacağını düşünerek yazdım, yine de canınız sağ olsun.

deve sidiğinde şifa arayan, sakalı ak olduğu için kerametli olduğuna inanılan, bilmem kaç yüz önce yaşayıp ölmüş birinin mezarını türbeye çevirip ondan medet uman kafa yapısının bir başka örneğidir bu.

bilime inanmayan ve ya inanmak istemeyen, hep metafizik ve ya saçma sapan safsatalara inanan insanlar bu tür arayış ve denemelerde çare ararlar.

bu insanlar bu tür hastalıkları ve ya felaketleri önce cezalandırma olarak görürler. Deprem oldu çünkü zina arttı, hastalık çıktı çünkü ateistler arttı vs vs vs gibi. Hastalığın ve ya felaketin kendilerine geldiğini gördüklerinde de işte böyle safsatalardan medet umarlar.

Bu milleti virüs deprem yangın hastalık vs değil ama bu cehalet bitirecek.

"Bir gün sözlerim bilime ters düşerse, bilimin tarafını seçin" diye Atatürk 'e saygıyla,
Afedersin çağdaş dostum benim bildiğim aslında bu söz şöyle idi

“Eğer Bilim Budizm’e ait bir inancın yanlış olduğunu ispatlarsa, o zaman Budizm değişmek zorunda olacaktır. ”

Sözün sahibi:

DALAİ LAMA

(Maksadım rencide etmek değil ama toplumlar peygamber'ler için bile hadisler uydurabiliyor!...)

ben herhangi bir şey uydurmadım. senin yazdığın söz söylenmiş olabilir .ama interneti araştırırsan Atatürk ün bu sözü söylediğini de görürsün.

bir de "çağdaş dostum " diye bir ifade kullanmışsın. Bunun çağdaşlıkla değil cehaletle alakası var.

ben herhangi bir şey uydurmadım. senin yazdığın söz söylenmiş olabilir .ama interneti araştırırsan Atatürk ün bu sözü söylediğini de görürsün.

bir de "çağdaş dostum " diye bir ifade kullanmışsın. Bunun çağdaşlıkla değil cehaletle alakası var.
Tamam dostum sen haklı olabilirsin ama tüm sitedeki arkadaşlarda araştırsın isterlerse yalnız belirteyim internet bilgi çöplüğüdür dikkatli olalım

Hocam senin yazdığın söz ile benim yazdığım söz aynı şeyi anlatıyor.ama benimle tartışma içerisine giriyorsun.bu duruma anlam veremiyorum.

Şu an neyi tartışmaya çalıştığını da anlayamıyorum.Ataturk un bu sözü söyleyip söylemediğini mi tartisiyorsun yoksa bu sozu doğru mu bulmuyorsun.

Bı tataftan çağdaş dostum diye ifade kullanıyorsun diger taraftan budizmle alakalı benim yazdığımı tasdik eder bir söz payladiyorsun.

Yorum yapmak için yorum yapıyorsun gibi geliyor bana

Hocam senin yazdığın söz ile benim yazdığım söz aynı şeyi anlatıyor.ama benimle tartışma içerisine giriyorsun.bu duruma anlam veremiyorum.

Şu an neyi tartışmaya çalıştığını da anlayamıyorum.Ataturk un bu sözü söyleyip söylemediğini mi tartisiyorsun yoksa bu sozu doğru mu bulmuyorsun.

Bı tataftan çağdaş dostum diye ifade kullanıyorsun diger taraftan budizmle alakalı benim yazdığımı tasdik eder bir söz payladiyorsun.

Yorum yapmak için yorum yapıyorsun gibi geliyor bana
haklısın cahilliğimden yorum yazmak için yorum yaptım. afedersin. ancak sana bişi uydurdun demedim böyle bir haddi kendimde bulmuyorum.

Aklıma bir fikir geldi bu elektrikli tens benzeri cihazın etki mekanizmasıylla ilgili.
Bildiğiniz gibi , suyun elektrolizi ile 2H2O = 2H2 + O2 olarak ayrılır.
insan vucudunun da %70 su.
Oksijenin yani yalın oksijenin etkili bir virüs mantar ve bakteri öldürücü olduğunu biliyoruz veya ben öyle biliyorum.
hidrojen peroksit yani oksijenli su çözündüğünde 2H2O + O2 haline dönüşür. yani su ve oksijen.
Acaba elektroiz işlemisonrasında vucudda oluşan O2 , hidrojen peroksit benzeri mikrop öldürücü özellik gösteriyor olabilirmi..
Etki mekanizması bu olabilirmi.
https://www.cs.mcgill.ca/~rwest/wikispeedia/wpcd/wp/h/Hydrogen_peroxide.htm

corona.png

tens devresini revize ettim. 3.5v-12 volt aralığında 1w adaptör ile çalışıyor. Ortalama 1ma akım veriyor.

Ekli dosyalar

• tens.rar
    5.7 KB · Görüntüleme: 0

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri