Kopan ince kablo nasıl birleştirilir?

qwqwqw2401

Üye
Merhaba bir USB-C Hub'ım var temassızlık yaptı önce sonra tümden gitti garantiye verdik mırın kırın ettiler ben de bakayim dedim küçük kırmızı kablo kopmuş muhtemelen ondan oluyor onu nasıl geri bağlarım birbirine? Etrafında koruma kabloları olduğu için ince işçilik gerekiyor. Lehim var evde.
1652806555612.png

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba bir USB-C Hub'ım var temassızlık yaptı önce sonra tümden gitti garantiye verdik mırın kırın ettiler ben de bakayim dedim küçük kırmızı kablo kopmuş muhtemelen ondan oluyor onu nasıl geri bağlarım birbirine? Etrafında koruma kabloları olduğu için ince işçilik gerekiyor. Lehim var evde.
Ekli dosyayı görüntüle 87662
El pratiğiniz yoksa lehim konusunda biraz zor.

Daha iyi çekmeye çalıştım ama telefonda bu kadar oluyor hocam.
Lehim yapabilmek için bir tarafta çok kısa uçlar. Ayrıca lehim sonrası izolasyon yapmanız lazım. Soket tarafına doğru maket bıçağıyla yarıp kablo mesafesi kazanmanız lazım. Ben olsam öyle yapardım. Isı ile daralan makaron da lazım size.

Lehim yapabilmek için bir tarafta çok kısa uçlar. Ayrıca lehim sonrası izolasyon yapmanız lazım. Soket tarafına doğru maket bıçağıyla yarıp kablo mesafesi kazanmanız lazım. Ben olsam öyle yapardım. Isı ile daralan makaron da lazım size.
Aynı kablolar zaten hocam. Elektrik bandıyla olmaz mı iş?

Daha iyi çekmeye çalıştım ama telefonda bu kadar oluyor hocam.
Yakarak ya da maket bıçağıyla ince işçilik yapıp lehim .Sıcak silikon tercihende ısıyla daralan makaronla izolasyon , makaronla olurmu siz karar verin sıcak silikonda iş görür gibi bant kayar orada dayanmaz.Karar yine sizin , kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri