Konveyor-Dc Motor Seçimi

redüktörlü ve düşük hız olmalı, çünkü 80 cm çok kısa bir mesafe
Teşekkürler

redüktörlü ve düşük hız olmalı, çünkü 80 cm çok kısa bir mesafe
Ustam tekrardan bir sorum olacak böyle bir tambur kullanacağım redüktörlü motor ile ama bu Ød olarak belirtilen yer 14mm lik olarak belirtilmiş benim alacağım motoru nasıl monte edebilirim bir fikir verebilirmisiniz çok teşekkürler
1619897335649.png

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ben bir kayışla veya dişliyle, aparatla bağla derim ama bilgim yetersiz, mekanik tasarımcı arkadaşlar daha çok fikir verebilirler

Ustam tekrardan bir sorum olacak böyle bir tambur kullanacağım redüktörlü motor ile ama bu Ød olarak belirtilen yer 14mm lik olarak belirtilmiş benim alacağım motoru nasıl monte edebilirim bir fikir verebilirmisiniz çok teşekkürler Ekli dosyayı görüntüle 73936
Bunun iki yolu var birincisi bu mile bir kasnak veya dişli takarsınız bu dişli veya kasnağı motorun redüktörüne takacağınız başka bir kasdnak veya dişli ile çevirebilirsiniz diğer yol da aldığınız motorun redüktörüne göre tornalatıp kama yeri açtırarak yapabilirsiniz benim tavsiyem motorun redüktörüne göre tornlatıp kama açtırıp direk redüktöre bağlayın ne kadar fazla parça olursa o kadar fazla arıza olur bir sistemde
Arkadaşlar Merhaba. Tez çalışmam için mini konveyor tasarladım ve prototipini üreteceğim. Konveyör bandın çalışmasıyla gelen ürünleri ayırmak istiyorum. Ürünleri sağ taraftaki kutuya ayırmak için sol taraftaki ayırıcı sacı belli bir açıya kadar gelmeli, eğer sol taraftaki kutuya ayırmak istenirse sağ taraftaki ayırıcı sac belli bir açıya kadar gelmelidir. Bu ayırıcı sacları hareket ettirecek motorlara ihtiyacım bulunmaktadır. Motorlara bilgi PLC üzerinden gelecektir. 12 veya 24 volt motor kullanmayı düşünüyorum. Fakat nasıl bir motor kullanmam gerekir ve bu motorun belli bir açı değerine gelince sabit kalması gerekli. Yardımcı olur musunuz ?
Ekli dosyayı görüntüle 73485Ekli dosyayı görüntüle 73486
Biz daha önce konveyör de 24 vdc motor kullandık lojistik firmasında https://www.google.com/search?q=cam...UGgP0HHdL5Bl0Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=625 bu tip motorlardı kullandıklarımız 24 vdc

Neden 2 tane ayırıcı sac kullanıyorsunuz 1 tane yeterli. Sağ tarafa 1 tane konveyörünün orta noktasını geçicek şekilde sac takın ve sürekli ileride dursun yani gelen hatasız ürünler sac yardımıyla yön alsın ve soldaki hatasız kasasına düşsün. Soldaki hatasız ve sağdaki hatalı kasasınının orta bölmesi i tam ortadan değilde sağ tarafı daha geniş yapın. Hatalı gelen ürünlerde ayırıcı sac geri gelsin ve hatalı ürün hatalı kasasına düşsün. Hatalı ürün az geliceği için sacı sağ tarafa montaj edin sürekli motor çalışmamış olucak. Bu şekilde 1 adet motor, ayırıcı saç, birleşim aparatlarından tasarruf edersiniz.
Motor olarak arabalarda kullanılan silgeç motoru kullanabilirsiniz ürün ağırlığına göre.

Bunun iki yolu var birincisi bu mile bir kasnak veya dişli takarsınız bu dişli veya kasnağı motorun redüktörüne takacağınız başka bir kasdnak veya dişli ile çevirebilirsiniz diğer yol da aldığınız motorun redüktörüne göre tornalatıp kama yeri açtırarak yapabilirsiniz benim tavsiyem motorun redüktörüne göre tornlatıp kama açtırıp direk redüktöre bağlayın ne kadar fazla parça olursa o kadar fazla arıza olur bir sistemde

Biz daha önce konveyör de 24 vdc motor kullandık lojistik firmasında https://www.google.com/search?q=cam...UGgP0HHdL5Bl0Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=625 bu tip motorlardı kullandıklarımız 24 vdc
1620512232454.png
1620512253183.png
Hocam merhabalar tekrardan rahatsız ediyorum ama ben 12v luk redüktörlü Dc moturu Ø30 çapı olan bir tahrik tamburunu döndüreceğim KAMA olarak bahsettiğiniz şeyi bilmiyorum ve internettede pek detaylı birşey bulamadım kullanacağım tamburun mil çapı 14 dc motorların çapı 7 tornada kama yaptırarak bu durum gerçekleşirmi ve şekillerde bulunan dc motorlarda rpm voltaj hariç ne gibi durumlara dikkat etmem lazım çok teşekkürler iyi akşamlar

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri