Konvansiyonel Tip Yangın Algılama Sisteminde Kontrol

kagem

Üye
Kovansiyonel tip yangın sistemlerinde, adreslenebilir tip yangın algılama sistemindeki gibi giriş çıkış modülleriyle bölgesel kontrol sağlanabiliyor mu? Mesela asansör panosunun bulunduğu bölgesel çevrimine output röle kontrol modülleri eklesem, yangın durumunda çevrim direnci düşünce asansör için kontrol modüllerini çalıştırabilir mi? Bu tarz bir şey hiç duymadım, ama mümkün mü merak ettim. Şimdiden teşekkürler.

Bende o şekil bir şey duymadım ama şöyle olabilir mi? Bir tane röleli duman dedektörü alınıp kontak çıkışına panelin yangın anında gerekli direnç değeri m
takılabilir ayrıca kontak çıkışından da başka röle modülleri aktifleştirilemez mi?

55130

Konvansiyonel yangın algılama panellerinde markasına göre değişir ama yukarıdaki gibi yangın anında veya hata anında kontaklarını değiştiren röleler vardır. Bunları kuru kontak olarak kullanabilirsin veya siren çıkışına uygun röle bağlayarakta çıkış alabilirsin.

Giriş içinde yine kullandığın konvansiyonel panelin markasına göre değişir bir hatsonu direnci bir de alarm direnci vardır. Kontak değiştirdiğinde bu iki direnci paralel olacak şekilde bağlarsanız input olarak kullanabilirsiniz.

Bunların yanı sıra bir marka verirseniz o markanın input-output modülü varmı bakabilirim.

Ekli dosyayı görüntüle 55130

Konvansiyonel yangın algılama panellerinde markasına göre değişir ama yukarıdaki gibi yangın anında veya hata anında kontaklarını değiştiren röleler vardır. Bunları kuru kontak olarak kullanabilirsin veya siren çıkışına uygun röle bağlayarakta çıkış alabilirsin.

Giriş içinde yine kullandığın konvansiyonel panelin markasına göre değişir bir hatsonu direnci bir de alarm direnci vardır. Kontak değiştirdiğinde bu iki direnci paralel olacak şekilde bağlarsanız input olarak kullanabilirsiniz.

Bunların yanı sıra bir marka verirseniz o markanın input-output modülü varmı bakabilirim.

Teşekkürler, ama belirli bir marka için sormamıştım aslında. Proje hazırlıyorken bu tarz bir şey yapabilir miyim diye merak etmiştim. Bildiğiniz marka varsa, paylaşabilirseniz sevinirim.

minimax yangın algılama ve söndürme sistemlerini yapıyoruz biz her türkü teknik destek için benimle iletişime gecebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri