4 Program Altus

Atilla999

Üye
Acil Yardım lütfen!!! Benim makinenin ( ALTUS 12_yıllık makine 4 programlı) Motoru ve motora bağlı kondansatörü sağlam çalışıyor. Dışarıda çalıştırarak test ettim...
Su alıp boşaltmada da sorun yok.
Bugün kartı bir elektronikçiye götürüp kontrol ettirdim. 2 tane 1000 mF transistör bir tane de büyükçe dikdörtgen kutu gibi mavi bir parça değiştirdi. Kondansatörleri ben aldım yine de 70 lira bayıldım. Aldım geldim makineye bağladım yok arkadaş yok. Yine yıkamaya geçmedi.

Ne öneriyorsunuz... bakmadığımız neresi kaldı.
Elektronikçi mi kartı yapamadı yoksa atladığımız başka bir yer mi var. ???
Resimlerdeki parçalar değişmeden önceki parçalar birinde 2200mF değer var. Yanlış değerlerde mi değişim yaptı acaba 🤔

Bir de şöyle bir durum var normal mi değil mi siz söyleyin.
Makineyi başlattığımızda ilk suyunu alıyor ve Beklemeye başlıyor.... bu vaziyette su cebi su ile doluyken fişini çekip tekrar fişe takınca içinde su olmasına rağmen tekrar su almaya başlıyor ve makinenin içinden su taşırmaya başlıyor 🤔🤔🤔

Ekli dosyalar

• 3A10E239-962B-49CF-A04D-FD0F428F146A.jpeg
    3A10E239-962B-49CF-A04D-FD0F428F146A.jpeg
    334.7 KB · Görüntüleme: 19
  • 2F37BF45-F4F0-4B00-9C80-D4D6D63661C3.jpeg
    2F37BF45-F4F0-4B00-9C80-D4D6D63661C3.jpeg
    272.1 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Taşma emniyeti yeterli su olup olmadığını anlamıyor sanırım,makinenin alt su olan haznesinde şamandıra benzeri bir şey varmı.Su varken su alması ya karttan ya da bu şamandıradandır,sizdeki resimdekine benziyor.Beyaz eşya ustası değilim evdeki makineyle çok uğraşıyorum,bulaşık makinesinin modeliyle şamandıra ,taşma emniyeti diye aratın resimdekine benzemiyorsa,su fazlaysa şamandıra kalkıp pompayı harekete geçirir,kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• samandira-1888100100-UP-2-445x445.jpg
    samandira-1888100100-UP-2-445x445.jpg
    22.6 KB · Görüntüleme: 6
Taşma emniyeti yeterli su olup olmadığını anlamıyor sanırım,makinenin alt su olan haznesinde şamandıra benzeri bir şey varmı.Su varken su alması ya karttan ya da bu şamandıradandır,sizdeki resimdekine benziyor.Beyaz eşya ustası değilim evdeki makineyle çok uğraşıyorum,bulaşık makinesinin modeliyle şamandıra ,taşma emniyeti diye aratın resimdekine benzemiyorsa,su fazlaysa şamandıra kalkıp pompayı harekete geçirir,kolay gelsin.
Merhaba bu parça makinenin alt kapağına bağlı emniyet şamandırası..su taşmasında yukarı kalkarak emniyet sevicini harekete geçiriyor.

Bendeki sorun iş bu duruma gelmeden önce başlıyor. İçinde su olduğunu unutuyor tekrar su alıyor.

Son düzenleme:
Merhaba bu parça makinenin alt kapağına bağlı emniyet şamandırası..su taşmasında yukarı kalkarak emniyet sevicini harekete geçiriyor.

Bendeki sorun iş bu duruma gelmeden önce başlıyor. İçinde su olduğunu unutuyor tekrar su alıyor.
Kartta problem devam ediyor o zaman,su sayacında arıza var diyeceğim fakat (su sayacı yıkama için gerekli suyu reed röle vasıtasıyla ölçen sistem) şamandıra her türlü devreye girer kart gereken kumandayı yapmıyor .

Kartta problem devam ediyor o zaman,su sayacında arıza var diyeceğim fakat (su sayacı yıkama için gerekli suyu reed röle vasıtasıyla ölçen sistem) şamandıra her türlü devreye girer kart gereken kumandayı yapmıyor .
Benim makinenin asıl sorunu suyu alıp durduktan sonra yıkamaya geçmemesiydi.

Bu su almayı kontrol edemeyişini yeni fark ettim. İçinde su varken fişi çekmiştim. Fişi tekrar takınca tekrar su almaya başladığını fark ettim. Kapağı açıp baktığımda havuz gibi dolmuş kapağın kenarından sızmaya başlamıştı. Bu da ikinci problem oldu.🤔

Benim makinenin asıl sorunu suyu alıp durduktan sonra yıkamaya geçmemesiydi.

Bu su almayı kontrol edemeyişini yeni fark ettim. İçinde su varken fişi çekmiştim. Fişi tekrar takınca tekrar su almaya başladığını fark ettim. Kapağı açıp baktığımda havuz gibi dolmuş kapağın kenarından sızmaya başlamıştı. Bu da ikinci problem oldu.🤔
@bakımcıı nın kartlar konusunda nokta atışları var ,konuyu okuyunca cevap verecektir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri