Konut Ortak Elektrikli Araç Sarj Ünitesi Ücretlendirme

kagem

Üye
Katılım
13 Mar 2013
Mesajlar
136
Puanları
1
Konut ortak garajında 1 adet ortak elektrikli sarj ünitesi olursa, kim tarafından ne miktarda tüketim yapıldığının kaydını tutacak sistemi olan üniteler mevcut mu? Personel takip sisteminde, hangi çalışanın ne zaman işe girip çıktığının kaydedilmesi tarzı bir sistem? Teşekkürler.
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Katılım
2 Tem 2018
Mesajlar
4
Puanları
1
Yaş
40
Merhaba,
Bu işlemi Şarj istasyonu üretici firmaların dan sağlaya bilirsiniz.
Sizin Konutta kullanılan araç şarj istasyonuna kullanılacak olan kullanıcılar tanımlandıktan sonra gerçekleştirile bilir.
Bu kullanıcılar sizin konutaki kişiler olur.
Aşağıdaki link girip inceleye bilirsin

https://zes.net/ozel-kullanim-icin-sarj-istasyonu.html
 

elektrikçicüneyt

Profesyonel Üye
Katılım
6 Ağu 2007
Mesajlar
3,526
Puanları
1,306
Yaş
45
Konum
kocaeli
bu işlem için bir bölüm yaparsınız pdks sistemli kurup içeri girip prize kim fiş taktı görebilirsiniz fişi kapıdan çıkarınca kapı kapanır sistem yaparak kaç saat şarj a takılmış görebilirsiniz diye düşünüyorum sanırım en ucuz sistem bu olur daha akıllı sistemler mevcuttur ama daha pahalı olacaktır https://www.google.com/search?q=pdk...AHNApIBAzAuMpgBAKABAcgBCsABAQ&sclient=gws-wiz
 

mesutelb

Onursal Üye
Onursal Üye
Katılım
28 Eyl 2006
Mesajlar
1,194
Puanları
156
İstasyon üzerinde RFID kart okuyucusu olur. Ön ödemeli kart olarak ,karta bedel yüklenir. PC ile TCP/IP protokolünden izlenebilir.
 

Forum istatistikleri

Konular
118,143
Mesajlar
832,351
Kullanıcılar
429,582
Son üye
nonamez

Yeni konular

Üst