Konut içinde prizler arası veri aktarımı

huncom

Üye
Merhaba,
Ev içinde özellikle alarm kontaklarından merkezi sisteme Şebeke üzerinden veri aktarma işlemi yapabilecek şema veya öneri bekliyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kablosuz alıcı vericilerle yapması daha basit olur.elektrik hattı üzerindende data iletmek mümkün fakat biraz daha alengirli.illlada elektrik hattından data iletmek istiyorsan elektrik hattı üzerinden sesi aktaran bebek odası dinleme cihazları var onları incele.

Sanırım aradığın bilgi x10 haberleşme sistemi.
Marmitek bu şekilde çalışan ürünleri satıyor. Bende 2 adet modülü vardı nedir bunlar diye araştırırken karşılaştım.

İnfo için teşekkürler.Ben bu sistemde sadece on-off sinyali kullanacağım.Bu işimi görebilecek bir şema arıyorum.

ne yaparsan yap temelinde o alt yapıyı kullanman lazım. dediğimi araştırısan bi sonuca varırısın.

Teşekkürler, sanırım faydalanabileceğim birkaç şema buldum.

Sadece bilgi amaçlı yazıyorum arkadaşlar. Bende Philips'in bir ürünü var. 2 adet. Biz 1. kattan 3. kata internet bağlantısı sağlamıştık. Elektrik prizine takıyorsun ve elektrik tesisatı üzerinden internete bağlanmanı sağlıyor. Bilmiyorum böyle bir ürün işine yarar mı...

Merhaba philips in bu ürününün modelini yazarsan işime yarayabilir zannediyorum.
İlginiz için teşekkürler.

[h=2][/h]
Teşekkürler, bende sanırım faydalanabileceğim birkaç şema buldum.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri