Konu: Çamaşır makinesi motoru hız kontrol devresi

Bekiray66

Üye
motor resimde var düz bağlantı yaptım ama devir ssıkıntnm var hangi cihaz nasıl bilyorum yardıöcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• 20200101_122904.jpg
    20200101_122904.jpg
    278.2 KB · Görüntüleme: 125
Vfd inverter lazım hız kontrolü için

Neden inverter lazım olsun ki? Hem tek fazlı hemde asenkron motor değil.
Vfd inverter lazım hız kontrolü için

motor resimde var düz bağlantı yaptım ama devir ssıkıntnm var hangi cihaz nasıl bilyorum yardıöcı olurmusunuz
Bu motoru üretim amacından farklı bir amaç için kullanmak ve en kolay şeklşyle devir ayarı yapmak istiyorsan google ac dimmer yazıp sonuçlar arasından en az 2000w olanı kullanman yeterli. Linkteki ürün en basit ve ucuz olanı. Bizzat kendim 1800w avuç taşlama makinama takarak devir ayarıyla arabama polisaj yaptım. Devir ayarı için çok seçenek var. Bildiğim en basit ve ucuzu budur. Linkte bonusun olsun

https://m.n11.com/220-volt-dimmer-2...2xuH4tiSwFXvpkO1_Qnj50SMi77ElQUBoCstYQAvD_BwE

Birde uyarmadan edemicem. Elindeki motoru ne için kullanırsan kullan, döndürmen gereken yükte darbeler oluşacaksa veya stabil değilse mutlaka kayış ve kasnak kullan. Rulmanları naziktir. Zaten fıröalı sesli çalılacak birde rulmanla uğraşma

Neden inverter lazım olsun ki? Hem tek fazlı hemde asenkron motor değil.

Bu motoru üretim amacından farklı bir amaç için kullanmak ve en kolay şeklşyle devir ayarı yapmak istiyorsan google ac dimmer yazıp sonuçlar arasından en az 2000w olanı kullanman yeterli. Linkteki ürün en basit ve ucuz olanı. Bizzat kendim 1800w avuç taşlama makinama takarak devir ayarıyla arabama polisaj yaptım. Devir ayarı için çok seçenek var. Bildiğim en basit ve ucuzu budur. Linkte bonusun olsun

https://m.n11.com/220-volt-dimmer-2...2xuH4tiSwFXvpkO1_Qnj50SMi77ElQUBoCstYQAvD_BwE

Birde uyarmadan edemicem. Elindeki motoru ne için kullanırsan kullan, döndürmen gereken yükte darbeler oluşacaksa veya stabil değilse mutlaka kayış ve kasnak kullan. Rulmanları naziktir. Zaten fıröalı sesli çalılacak birde rulmanla uğraşma

Peki ne motoru siz söyleyin bilelim. Camasir makinesinde yeni nesillerde BLDC, genel olarak ise asenkron kullanılır. Dediğim gibi söyleyin ona göre sürücü konusunda yardım alalım

Bu tip motorlar eski makinalarda universal motor kullanilir. Fircali motordur.

Fircali motor ise dimmer ile kontrol edilebilir.

Ancak soru eksik bir soru. Ya motor modelinden universal mi yoksa 3 fazli bldc mi cikartmamiz lazim. Yada bu bilgi kpnu sahibi arkafadimizdan gelmeli.

Goruntudeki motor universal motorlara benziyor.

Kolay gelsin.

Peki ne motoru siz söyleyin bilelim. Camasir makinesinde yeni nesillerde BLDC, genel olarak ise asenkron kullanılır. Dediğim gibi söyleyin ona göre sürücü konusunda yardım alalım
220v 10750rpm ve 3ph yada kapasitör belirtilmemiş. Asenkron motor olsaydı 3 fazlı olması gerekirdi ki belirtilmemiş. Tek fazlı asenkron motorlarda ise kapasitör ifade edilir ki hiçbir çamaşır makinesinde tek fazlı asenkron motor kullanılmaz. Devir ayarı büyük sorun. Bşdc olsaydı bunuda dc brushless gibi veya dc xxxv gibi birşeyler yazardı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,177
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri