Kontrolkaleminizi sıksık kontrol edin..

Yıllar önce staj yaptığım bir kurumda trafo arızası giderilecekti. Enerjisi olup olmadigina bakılacak kontrol kalemi baska calisan bir trafo ile saglam mi diye denenmisti. Elindeko cihaza guven olmayacagini orada anlamistim. Ve yine isin basindan sonuna kadar govde topraklamasi bagli tutulmustu

yorumların hepside harika,evet bencede izeltaş kontrol kalemi derim şaşmayın izeltaştan ben hiç şaşmam ama o sönmez diye birşey yok,kontrol edeceksin önce enerji olan bi yerde,ölçü aleti kullanacaksın oda olmadı kabloları birbirine bari çakıştır eger varsa sigorta atsın bari....
En garanti yontem. Kabloya dokumdugunda her halukarda ariza olusacak enerji varsa. Bari elinde patlayacagina faz faz arizasindan patlasin. Tabi bunu yaparken gozlerinize dikkat edin. Ben onumde faz notr degmesiyle 5 dakika gorme yeti mi kaybetmistim

fazları çarpıştırıp sigorta attırmak ilginç!arkadaşlar elimizde ölçüm yapacağımız hiçbir cihaz yoksa ya ana şalteri yada olası şalterlerin hepsini kapatmak en iyisi deyilmi?bir daha yapmayın.
Orada soylenmel istenen tam anlasilamamis sanirim. Fazlari birlestirip sigortayi attir demiyor. Sigortayi kapattikatn ve kontrol ettikten sonra ilk olarak elinle dokumacagina fazlari degdir ki hala gerilim varsa sen carpilacagina faz arizasi gorup daha ilerideki sigorta atsin diyor. Yoksa sigortai boyle attirmak akil lari degil zaten

Kendinize islem sirasi edinin. Calisma yapilacak yere elektrigi kesip gitmeyin. Ilk onve elektrik varken kontrol edin nerelerde elektrik var hem kontrol kaleminizi kontro etmis olursunuz. Daha sonra elektrigi kesip kontrol edin. Bir yerde bir calisma yapilirken mutlaka birilerine haber verin. Varsa imkan elektrigi kestihiniz sigortaya nobetci birakin .o imkan yoksa sigortanin uzerine bant gibi uyarici birsey yapistirin. Calismayi ezbere degil saglamaya alarak yapin.

kimse beğenmez ama dijital kontrolkalemı buna benzer konularda mukemmel yeterkı arızalı olmasın çalıştığınız panoda veya kutuda enerjı varsa mutlaka gosterır ama az ama çok 10 yıldır yanımdan ayırmadığım dijıtal kontrolkalemım var normal kalem gıbı her zaman cepımdedır yerı geldığınde şişe açacak olarakta işe yarıyor:)

kimse beğenmez ama dijital kontrolkalemı buna benzer konularda mukemmel yeterkı arızalı olmasın çalıştığınız panoda veya kutuda enerjı varsa mutlaka gosterır ama az ama çok 10 yıldır yanımdan ayırmadığım dijıtal kontrolkalemım var normal kalem gıbı her zaman cepımdedır yerı geldığınde şişe açacak olarakta işe yarıyor:)
Elektrikcinin vazgeçilmezi. Çay kaşığı olarak kullanıldığı da yaygın olarak görülmektedir. :)

şimdı kullanan varmı bılmıyorum universitede ilk işe başladığımda arızalara gıdıyordum boynumda seri lamba asılı olurdu kontrolkalemıne asla guven olmaz arızaya gıttığım yer islak hacım vs olursa kesınlıkle enerjıyı keser panonun başinada nobetçı koyar oyle gırerdım arızaya

şimdı kullanan varmı bılmıyorum universitede ilk işe başladığımda arızalara gıdıyordum boynumda seri lamba asılı olurdu kontrolkalemıne asla guven olmaz arızaya gıttığım yer islak hacım vs olursa kesınlıkle enerjıyı keser panonun başinada nobetçı koyar oyle gırerdım arızaya
Eski is yerimde kullanirdik bizde seri lambayi ama simdi ne kadar yaygin bilmiyorum

Merhaba

Kontrol Kalemini Enerji dağıtım şirketi yasakladı !!!

( Yanlış anlaşılmasın forumumuz ismi de aynı )
( Enerji için kullandığımız Kontrol kalemini !!!

En iyi kontrol kalemi
Akkor lamba + duy + kablo = iş güvenliği ile uyğulanan sistem !!!
Tabiki uyğun durumlar için !!!

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

Son düzenleme:
Bu kontrol kalemi yerine faz kalemi kullanmak lazım aslında ama işte ne verirlerse onu kullanmak zorunda kalıyoz ucu düzgün olanı bulursak seviniyoz :)

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri