Kontrolkalemi sitesinde en büyük eksiklik yönetici arkadaş bunu okuyabilirmisiniz

Kontrol kaleminde çekilişle laptop gibi eğitimler gibi ödüller veriliyor bence burda mesleklerle ilgili zamana karsı bilgi yarışması yapılsa ve en cok soruyu bilen ödülleri kazansa daha iyi olmaz mı örneğin temel elektrikden abcde şıklarından 20 saniyede cevap verebilirse ve 20 adet toplam mesleki bölümlerden maksimum 4 adet konu ile ilgili sorular sorulsa daha iyi olmaz mı gercekten aynı kim 500 tl isetr gibi bir test görüntülü bir bilgi yarışması olsa gercekten formda herkez olur ve birseyler öğrenir sayın yönetici ben bir öneride bulundum inşallah cevap yazabilirseniz sevinirim.

ben yonetici degilim ama nacizane fikrimi soyleyeyim

sitede bilgiye dayali bir yarisma olursa bilgisiz yada eksik bilgili cok insan var bende bunlardan biriyim o zaman hem zamani tutturacan hem sinav gibi oturup ugrasan acikcasi benim hosuma gitmez

ancak bu dagitilan oduller birilerinin fedarkarligi ile oluyor forumdaki basliklara bakin bi ana konu olarak 36 tane saydim ama her konu basliginin altinda 10 larca uzmanlik isteyen konu var atiyorum plc icin bakalim

plc den yaris yapacaz

hangi plc ben siemens egitimi aldim bu konu ile yarisalim desem siemens icin bakalim

s5

s7 200
300
1200

bunlarin arasindada cpu lar degisiyor gerci o cok onemle degil ama kisaca

tum konulari olacak bir yarisma olsa sanirim 1000 tane hediye lazim

Kontrol kaleminde çekilişle laptop gibi eğitimler gibi ödüller veriliyor bence burda mesleklerle ilgili zamana karsı bilgi yarışması yapılsa ve en cok soruyu bilen ödülleri kazansa daha iyi olmaz mı örneğin temel elektrikden abcde şıklarından 20 saniyede cevap verebilirse ve 20 adet toplam mesleki bölümlerden maksimum 4 adet konu ile ilgili sorular sorulsa daha iyi olmaz mı gercekten aynı kim 500 tl isetr gibi bir test görüntülü bir bilgi yarışması olsa gercekten formda herkez olur ve birseyler öğrenir sayın yönetici ben bir öneride bulundum inşallah cevap yazabilirseniz sevinirim.

İsteğiniz forum yönetimi tarafından değerlendirilecektir.

Herkesin uzmanlık alanı farklı;

Forumumuzda oldukça fazla çeşit var. Pnömatik ya da hidrolik bilgisini arttırmak isteyen kişiler de buraya geliyor. Tutup biz bu adama PLC sorarsak ya da tam tersi, o zaman adil bir uygulama yapmış olmayız.

Bu çeşitlilik söz konusu olduğuna göre böyle bir yarışmanın tüm kullanıcıların eşitlik ilkesine aykırı olacağını düşünüyorum.

Bilgi sahibi olmak herzaman iyidir.Ama sitemizde bu alana hobi olarak bakan olduğu gibi konusunda uzman emekli mühendis ve teknisyen abilerimizde var.Bunu yanında benim gibi kendi alanından başka branşlarda çalışmamış sadece hendi alanına giren konularda az veya çok bilgi sahibi olanlar var.Şimdi bahsi geçen yarışma yapılmış olsa galibi belli bir yarışa kimse girmek istemez :) böylesi daha adilane ve uygun ....

Benim demek istediğim bütün konulardan değil örneğin arkadaşlar hangi bölüde iyise örneğin temel elektrik diyelim bunu seçecek ve testli soru olacak ohm kanunu tanımı yapılacak secenek sunulacak veya bilgisayar programcılığı veya yüksek gerilim tekniği veya bilgisayar donanınımı gibi yani yarışmak isteyen kendi dallarını sececek inşallah bu sefer anlatabilmişimdir.

Kardeş insanları bilgisi ile değil yaptığı işle değerlendirmelisin...

Mühendislik uygulamadır...

Senin zihniyetin tamamen ezberci bir sistem oluşturarak kimin daha bilgili olduğunu ölçmeye dayalı bir sınavı foruma getirmek istiyorsun... O işler ilk okulda kaldı... Ne biliyorsun sorusunu değil bilginle ne yaptın sorusunu sormalısın insanlara...

Olaya şöyle yaklaş;

Sen mühendislik yeteneklerini mi ölçmek istiyorsun...

Yoksa mesleki bilgiyi mi ölçmek istiyorsun...

Benim sana tavsiyem bu konuyu uzatmamam çünkü mühendislik açısından uygulanmayan mesleki bilgi değersizdir ve hiç kimseye faydası yoktur...

Neyi ölçmek istediğini bir daha düşün çünkü gülünç duruma düşüyorsun...

eşitliği sağlıyamazsın.şimdiki sisteme devam.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri