Kontrolkalemi.com Okullara Destek Kampanyası

slm ben herkese cok teşekur ederim böyle bir duşunce icinde işte bu bizim asil kanımız paylaşmak ( fakat bir önerim olacak ) kırsal bölgelere uzak şehirlere kitap alamayan okumak isteyen arkadaşlara ulaşsak iy olur cok teşekurler

sayın forum üyeleri

okul destek kampanyası şablonunda okulların taleplerini normalde burda verilmiyor fakat doğu illerimizin birinde bulunan okulun konumu ve şartlarından dolayı isteklerini burda belirtmek istedim. forum yönetini olarak bizlerde istedikleri malzemelerin bir kaçını göndereceğiz fakat hepsini temin etmemiz mümkün olmadığından sizlere bildirmek istedim. inanıyorum ki çoğu forum üyemiz okulumuza destek olmak için elinden geleni yapacaktır. yardım taleplerinizi bana özel mesajla veya [email protected] adresine iletebilirsiniz. okulumuzun istekleri altta bulunmaktadır.

1) Perhidrol
2) Tuzruhu

3) Kömütatör Anahtar
4) Vaviyen Anahtar
5) Duy
6) 12 V Kapı Zili
7) 4'lü Piriz

8) Tek Damar Kablo 1mm
9) Tek Damar Kablo 2,5mm

10) Yankeski
11) Pense
12) Elektrik Bandı
13) Klemens
14) Baskı Devre Çizim Kalemi(M)
15) Baskı Devre Çizim Kalemi(S)
16) 74XX serisi TTL Entegreler
17) Temel Elektrik ve Elektronik Bilgisi İçeren Dökümanlar

18) Ayarlı DC Güç Kaynağı
Dijital Ölçü Aleti
19) Çeşitli Değerlerde Direnç, Diyot,Kondansatör, Diyak, Triyak,PTC,NTC
20) Zaman Rölesi
21) Kaçak Akım Rölesi
22) Aşırı Akım Rölesi
23) Kontaktör
24) Farklı Sensörler
25) Şalter
26) Sigorta
27) Servo Motor
28) Step Motor
29) DC Motor
30) Havya
31) Lehim Teli

Not: Röle ve Motor Çeşitlerinden elimizde hiç bulunmamaktadır, Öğrencilerimize göstermek amacıyla birkaç tane olması yeterli olacaktır.

bir fikir ; motor , kontaktör , sigorta röle gibi bazı malzemeler hurdacılardan ucuza alınabilir

Özellikle teknik eğitimin içinde bulunduğu sıkıntıları lise ve üniversite yıllarında yaşamış, ayrıca daha önce gönüllülük çalışmalarını organize etmiş biri olarak çabanız için şükranlarımı sunuyorum.

Gönderebileceğim malzemelerle ilgili olarak bir liste hazırlayıp iletmeye çalışacağım.

Sn .volcanoos ve diğer saygıdeğer forum yöneticilerimiz ve bu konuya ilgi göstere ve destek veren diğer arkadaşlarımız , bu duyarlılığınız ve desteğinizden dolayı bir Teknik Öğretmen olarak minnettarlığımı sunmak isterim...

Ülkemizin değişik yerlerinde görev yaptım, gerçekten okullarımızın pekçok eksik ve ihtiyaçları var...
örneğin geçen sene görevli olduğum okulda Dağıtım,şalt enstrümasyonu ve Kompanzasyon malzemeleri konusunda hiçbir sıkıntı yok iken ,PLC konusunda sıkıntı vardı ,şimdiki okulumda ise tek bir akım trafosu dahi yok... TMŞ,Kombi sayaç vs. hak getire...

Gerçi son yıllarda donanım istekleri konusunda MEB daha önceki yıllara nazaran oldukça cömert ve duyarlı davranıyor diyebiliriz. Ama yine de okullarımızda donanım konusunda eksikliklerimiz var...

Bazı öğretmen arkadaşlarımız dersleri sunarken Öğrencilerin hayel güçlerini oldukça zorlamak zorunda kalıyorlar... Çünkü malzeme yok...

"Şöyle bir malzeme var ve şu işe yarar .." diye anlatılır ama malzeme yok ortada... çacuğa düşen hayal etmek...
Bu da hem ders anlatan hemde dinleyen için verimsiz ve sıkıcı olmakta...

İmkanı olan tüm arkadaşlarımızı desteklerini esirgememelerini saygıyla ve sevgiyle temenni ediyorum...

Çok yerinde bir uygulama. Evdeki malzeme kutusunu biraz karıştırayım...

ilginiz ve duyarlılığınız için teşekkürler , şimdiden kutluyorum başarılarınızın devamını diliyorum. Teknik öğretmen

Ben mesleki Eğitim Merkezinde görev yapan bir teknik öğretmen olarak çalışmanızdan etkilendim , gerçekten mesleki eğitim merkezlerinde bir defter dahi alamayan çok çırak öğrenci var , inşallah yardımlarınız ihtiyaç sahiblerinin dertlerini çözer.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın Kontrolkalemi.com üyeleri

Bazı üyelerimizden forum üyesi öğrenci arkadaşlara yardım amaçlı, ikinci el ürün ve malzeme verilmesi talepleri almıştık. Değerlendirmemiz sonucunda kitap ve malzeme yardımlarının öğrencilere değil de okullara yapılması durumunda daha büyük bir kitleye ulaşılacağı ve yardımların okullara yapılması gerektiği kararı alınmıştır ve konu ile ilgili aşağıda bulunan kararlar alınmıştır ;

- Okullara sıfır veya ikinci el, malzeme veya öğretim materyali olabilecek ürünler ve kitap vermek isteyen üyeler taleplerini [email protected] mailine göndermeleri rica olunur.

- Öncelikle belli bir süre üyelerden yardımlar alınacak ve gönderimlerdeki masraflar foruma ait olacaktır.

- Okul yetkilileri ihtiyaç duydukları malzeme veya ürünleri ad, soyad, görevi, okul adı ve telefon numaralarını da yazarak [email protected] adreslerine gönderdikten sonra taleplerine göre istedikleri malzeme, ürün veya kitaplar (havuzdaki malzemelere göre) görev yaptıkları okullara ücretsiz kargo ile gönderilecektir.

Kampanyaya destek verecek tüm firma ve üyelere teşekkür ederiz...

Konuya lütfen gereksiz mesajlar yazmayınız !!!

yardımcı olmak isterdim ama kıbrıstayım elimdeki fazla şeyleri nasıl ulaştırabilirim

Çok iyi bir düşünce hayata geçiren arkadaşları kutluyorum ve başarılı olmalarını canı gönülden diliyorum.aliihsan22

sayın forum üyeleri

okul destek kampanyası şablonunda okulların taleplerini normalde burda verilmiyor fakat doğu illerimizin birinde bulunan okulun konumu ve şartlarından dolayı isteklerini burda belirtmek istedim. forum yönetini olarak bizlerde istedikleri malzemelerin bir kaçını göndereceğiz fakat hepsini temin etmemiz mümkün olmadığından sizlere bildirmek istedim. inanıyorum ki çoğu forum üyemiz okulumuza destek olmak için elinden geleni yapacaktır. yardım taleplerinizi bana özel mesajla veya [email protected] adresine iletebilirsiniz. okulumuzun istekleri altta bulunmaktadır.

1) Perhidrol
2) Tuzruhu

3) Kömütatör Anahtar
4) Vaviyen Anahtar
5) Duy
6) 12 V Kapı Zili
7) 4'lü Piriz

8) Tek Damar Kablo 1mm
9) Tek Damar Kablo 2,5mm

10) Yankeski
11) Pense
12) Elektrik Bandı
13) Klemens
14) Baskı Devre Çizim Kalemi(M)
15) Baskı Devre Çizim Kalemi(S)
16) 74XX serisi TTL Entegreler
17) Temel Elektrik ve Elektronik Bilgisi İçeren Dökümanlar

18) Ayarlı DC Güç Kaynağı
Dijital Ölçü Aleti
19) Çeşitli Değerlerde Direnç, Diyot,Kondansatör, Diyak, Triyak,PTC,NTC
20) Zaman Rölesi
21) Kaçak Akım Rölesi
22) Aşırı Akım Rölesi
23) Kontaktör
24) Farklı Sensörler
25) Şalter
26) Sigorta
27) Servo Motor
28) Step Motor
29) DC Motor
30) Havya
31) Lehim Teli

Not: Röle ve Motor Çeşitlerinden elimizde hiç bulunmamaktadır, Öğrencilerimize göstermek amacıyla birkaç tane olması yeterli olacaktır.

merhabalar
bu konu ile ilgili attığım maile ileveten
bahsedilen motorlardan
elektrik süpürgesi
çamaşır makinası
klima pancur hareket motoru
buzdolabı komprosörü
gönderebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar