kontrol kartlarımız

sanırım manuel kontrol girişi

Evet galiba manuel giriş. Benim kart tam olarak yukarıdaki değilmiş. Benimkinde 8 IN var. 24V var.. Aşağıda gibi.. Bakalım tavsiyelerinize göre buraya peyderpey bağlantı şemasını ekleyeceğim.

HTB16vqiRVXXXXb0XXXXq6xXFXXX9.jpg

Evet bu linkleri buldum. Benden önce davrandın. Şöyle bir şemada var. Fakat bu USB olan versiyonu. Üç aşağı beş yukarı biz çıkartacağız.

http://cncbamien.com/san-pham/bob-mach-3-giao-tiep-usb-4-truc-bitsensor-313.html
https://sites.google.com/site/usbresource/online-guides/Mach3-plugin

Yahu 5V'mu 24'v mu onu çözemedim henüz. Galiba 24v giriyoruz. 5v'a regule ediyor

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Aşağıdaki şemada da olduğu gibi m542'ye bağlantısı bir garip. Biz normalde böyle bağlamıyoruz. Pul+,DIR+ ve ENB+'yı birleştiriyoruz biz. 5V'a bağlıyoruz. Burada ise farklı. Fikri olan?

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Aşağıdaki şemada da olduğu gibi m542'ye bağlantısı bir garip. Biz normalde böyle bağlamıyoruz. Pul+,DIR+ ve ENB+'yı birleştiriyoruz biz. 5V'a bağlıyoruz. Burada ise farklı. Fikri olan?
kartın çıkış sinyali ile alakalı bu durum -sinyal yerine +sinyalle puls üretiyor

USB'de böyledir ok. De benimki ethernet. Ters gönderdiğini sanırım önce tespit etmem lazım. Şöyle çizmeye başladım. Takıldığım çok nokta var. DCM'nin ne olduğunu filan hep unutmuşum.

23j1vd2.png

elinizde ki kartın bir resmi var mı aldığınız link te olur.
USB'de böyledir ok. De benimki ethernet. Ters gönderdiğini sanırım önce tespit etmem lazım. Şöyle çizmeye başladım. Takıldığım çok nokta var. DCM'nin ne olduğunu filan hep unutmuşum.

23j1vd2.png

Kartın resmi. Aynı pinleler çizime aktardım kartı

HTB16vqiRVXXXXb0XXXXq6xXFXXX9.jpg

23j1vd2.png
kart 5v ile besleniyor.
12v ve 24 volt dediği invertör ve röleler için kullanılıyor. Bunu daha önce suat abinin konusunda anlatılmıştı 12v röleyi 5v ile çalıştırma bu kartta kolaylık sağlamışlar karta entegre etmişler

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri