kontrol kalemi ışık vermiyor.

fazlar arası ölçü aleti tam gösteriyor ama fazları kontrol kalemi ile ölçtüğümde fazın birini göremiyorum bunun sebebi nedir açıklayacak arkadaş varmıdır..? tşk

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Baraya mı değdiriyorsunuz ? başka yerine değdirdiniz mi ?

belki temas olmamış olabilir.

fazlar arası ölçtüğünüzde fazlar aeasında voltaj farkı varmı?

Fazlar arası derken, faz-nötr arası olmasın. Ayrıca, ölçü aletinde okudugunuz gerilim kaç volt ve bu bir yalıtım trafosu, özel bir güç kaynagı olmasın..

kumanda panosunun giriş kısmını yani tmş giriş kısmından ölçüyorum. fazlar arası 400 v ölçüyorum, kontrol kalemini üç fazdan biri gelmiyor. fazlar arası faz farkı yok. güç kaynağı olmadığından eminim tarımsal sulama panosu.

birde faz nötr arası ayrı ayrı ölç bakalım ne göstercek.slm

motor çalışıyormu peki. emteresan bir durum ?? başka bir kontrol kalemi dene ondada aynı durum olacakmı.

Kardeş senin anlattığın durum akım trafosuyla ilgi olduğunu sanmıyorum bence ölçüm hatası var bu işte..Anlattığın durum garip bir şey..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri