Kontaktor yuksek ses ile cizirdamasi ve vibrasyon

isoo19

Üye
2 fazın geçtiği kontaktör normalde çalışırken butondan aç kapat yaparken bir anda kontaktör aşırı cızırtı çıkarmaya ( yüksek sesli sabit ) ve titremeye başladı. Hemen butondan kapattım. Kontaktöre tornavida ile bastığımda herhangi bir sorun yok bu durumda kontaktör arızası diyebilirmiyiz?

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Başıma benzer bir durum geldi. Ortam çok nemli ise kontaktöre ait nüve paslanmıştı. Söküp bakımını yapıp topladıktan sonra düzeldi.

Başıma benzer bir durum geldi. Ortam çok nemli ise kontaktöre ait nüve paslanmıştı. Söküp bakımını yapıp topladıktan sonra düzeldi.
Hayır nemli değil sağlam ve çalışır vaziyette olmasına rağmen bir kac kez arka arka açık kapadığında başıma geldi kontaktorlerin üzerinde toz hatta metal tozu gibi bisey gelmişti o tozlar içeri gitmiş olabilir diye düşünüyorum ama başına gelmediği için emin olamadım

Hayır nemli değil sağlam ve çalışır vaziyette olmasına rağmen bir kac kez arka arka açık kapadığında başıma geldi kontaktorlerin üzerinde toz hatta metal tozu gibi bisey gelmişti o tozlar içeri gitmiş olabilir diye düşünüyorum ama başına gelmediği için emin olamadım

Açıp kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri