Kontaktor yuksek ses ile cizirdamasi ve vibrasyon

2 fazın geçtiği kontaktör normalde çalışırken butondan aç kapat yaparken bir anda kontaktör aşırı cızırtı çıkarmaya ( yüksek sesli sabit ) ve titremeye başladı. Hemen butondan kapattım. Kontaktöre tornavida ile bastığımda herhangi bir sorun yok bu durumda kontaktör arızası diyebilirmiyiz?

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

serkan_48

Profesyonel Üye
Başıma benzer bir durum geldi. Ortam çok nemli ise kontaktöre ait nüve paslanmıştı. Söküp bakımını yapıp topladıktan sonra düzeldi.

Konu Sah
Başıma benzer bir durum geldi. Ortam çok nemli ise kontaktöre ait nüve paslanmıştı. Söküp bakımını yapıp topladıktan sonra düzeldi.
Hayır nemli değil sağlam ve çalışır vaziyette olmasına rağmen bir kac kez arka arka açık kapadığında başıma geldi kontaktorlerin üzerinde toz hatta metal tozu gibi bisey gelmişti o tozlar içeri gitmiş olabilir diye düşünüyorum ama başına gelmediği için emin olamadım

serkan_48

Profesyonel Üye
Hayır nemli değil sağlam ve çalışır vaziyette olmasına rağmen bir kac kez arka arka açık kapadığında başıma geldi kontaktorlerin üzerinde toz hatta metal tozu gibi bisey gelmişti o tozlar içeri gitmiş olabilir diye düşünüyorum ama başına gelmediği için emin olamadım

Açıp kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
119,213
Kullanıcılar
432,404
Son üye
aqweaqwe3

Yeni konular