Kontaktörlerin Harcadığı Güç Ne Kadardır?

Ali_Rıza

Katılımcı Üye
Bir tesis var ve burada kontaktörlerin beslemesinin izolasyon trafosundan verilmesi isteniyor. Örneğin sirius serisinden büyük kontaktörler var. Bunların harcadıkları güçler ile ilgili elinde döküman olan var mı acaba? Bu güçlere göre izolasyon trafosu gücü vermem gerekiyor da.
Teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Fedaralinkini bulabildim ama bana siemens lazım. İhtiyacı olabilecekler için ekliyorum.

Ekli dosyalar

• kon.jpg
    kon.jpg
    19.9 KB · Görüntüleme: 86
siemensin kendi katalogunda var bilgiler

gucu ceken kontaktor degıl kontaktore baglı olan elemanlar

hocam pardon
konuyu acanın sızın oldugunuzu sonradan farkettım
ama yazım hatası var kusura bakmayın
arkadaslarım cızelgeyı vermıs zaten kolay gelsın

Moderatör tarafında düzenlendi:
50mA - 80mA akım çeker en baba kontaktör. kataloğunu verdiğin yüksek akım kontaktörlerini bilmiyorum bahsettiğim normal kontaktörler.

yuksek akım kontaktorlerının l1 l2 l3 ve yardımcı kontaklarında yuksek akım toleransı oldugunu bılıyorum
bobın kapasıtesınde devasa bır fark varmı onun ıcın bısey dıyemıyecegım
ama sıemens ıle federal arasındada fazla bı fark olmaması gerekır
kapasıtesınden eşdeger bı tahmın yapılabıır

Bulduğum bir dökümanda var bu bilgi. Bobin Gücü diye belirtilmiş. İlk çekme anındaki çekme gücü bi hayli fazla. Ama çektikten sonraki tutma gücü az dökümana göre.

Ekli dosyalar

• SIRIUS3RKON.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 22
Bulduğum bir dökümanda var bu bilgi. Bobin Gücü diye belirtilmiş. İlk çekme anındaki çekme gücü bi hayli fazla. Ama çektikten sonraki tutma gücü az dökümana göre.

Döküman için teşekkürler fakat bana gerekli olan kontaktörler en az 400A. Bunlar biraz küçük kalmış. :(

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri