Kontaktör - termik siemens

bende fiyat listesinde bakmıştım ama bulamayınca buraya yazdım .

Merak edip siemens in orjinal dökümanlarını dahi inceledim . Bu 5 tane pin in hangisinin ne olduğuna dair ayrıntılı ne görsel ne de yazılı bilgi var. Herhalde elektrikçinin yeteneklerine bıraktılar . Ölçü aleti ile test edilip hangisi nereye bağlanacak bulunacak .

O ilk 3 kontak faz uçları, sonraki 2 uçsa NO-NC yardımcı kontağı ve bobin için olması gerekiyor.

Son düzenleme:
2 tanesi 1S+1Ö yardımcı kontak için olma
ihtimali çok fazla.Veya,1 tanesi bobin giriş
veya çıkışı olabilir.

termiği 7-10 amper arasında almam lazım ama sizin dediğiniz gibi S00' var , seçtiğim amper S0 ' da ise 14-20 amperden başlıyor

Ayar bölgesindeki termiği seçtiyseniz uygun olan kontaktör seçilmeli. Resme göre sizin termiğiniz 9-12,5 arası, buna göre 3RT2018-1AP01 veya 02 olanını NO-NC hangi kontağı kullanacaksanız ona göre seçebilirsiniz.

https://mall.industry.siemens.com/mall/tr/tr/Catalog/Product/3RT2015-1BB41

Onu bağlayacağınız tip kontaktörler bu seriden. Burada bakarsanız alt bacaklar 2-4-6-14/22-A2 şeklinde gidiyor. Elinizdeki ürünün de alt bacaklarında aynı şekilde bunlar yazıyor. Arkadaşın gönderdiği linkte alt tarafta kullanabileceğiniz ürünler görünüyor.

Sonraki iki ucun biri kontaktörün 14 nolu yardımcı kontağı diğeri de A2 bobin ucu yani. Siz bunu taktığınızda kontaktörün o uçlarına kablo girişi yapılamayacağı için böyle bir çözüm üretmişler.

https://mall.industry.siemens.com/mall/tr/tr/Catalog/Product/3RT2015-1BB41

Onu bağlayacağınız tip kontaktörler bu seriden. Burada bakarsanız alt bacaklar 2-4-6-14/22-A2 şeklinde gidiyor. Elinizdeki ürünün de alt bacaklarında aynı şekilde bunlar yazıyor. Arkadaşın gönderdiği linkte alt tarafta kullanabileceğiniz ürünler görünüyor.

Sonraki iki ucun biri kontaktörün 14 nolu yardımcı kontağı diğeri de A2 bobin ucu yani. Siz bunu taktığınızda kontaktörün o uçlarına kablo girişi yapılamayacağı için böyle bir çözüm üretmişler.
Tebrikler üstadım güzel farketmişsin .

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri