Kontaktör - termik siemens

mekmühh

Üye
merhaba , kusura bakmayın komik bir soru ama öğrenciyim malum , daha başındayım bu işlerin elimde kontaktör ve termik var bunların birbirine uyumlu mu ? katalogdan baktım ama , benim bildiğim termikler de 3 tane bacak vardı kontaktöre giren o yüzden sordum . Teşekkürler
2b4162a7-ae0e-48ed-8b13-06c05cd47384.jpg

Resmi göremedim ama termik ile kontaktör uyumundan daha ziyade çalıştıracağınız motora termik ve kontaktör uyuyormu ona bakın. Motor gücüne (akımına) göre termik ve kontaktör seçilir.

motora göre seçtim ama ben normalde raya montajlı alıyordum , kontaktöre montajlı ilk kez aldım o yüzden sordum

Aynı marka için ! kontaktöre geçmeli termik-
ler var.Böyle bir kullanım zorunluluğu yok.
Montaj alanı yönünden avantaj gibi olabilir.

aynı marka ama sadece bu kontaktör termik özelinde sordum bana garip geldi o yüzden . dediğinizi anladım , peki bu attığım kontaktör termik birbirine uygun mu birbirine geçmesi konusunda sordum bunda 4 bacak var o yüzden , bilmediğim için denedim olup olmama arasında bir şey .

Bobin ve yardımcı kontaklara ait birer uçta
fişli geçmede olabilir.Simens dokümanların-
da görülüyor olmalı.Fiyat listeside uyarı ola-
bilir.Aynı marka olması yanısıra,uyumluluk-
ta sözkonusu olmalı.

aynı marka ama sadece bu kontaktör termik özelinde sordum bana garip geldi o yüzden . dediğinizi anladım , peki bu attığım kontaktör termik birbirine uygun mu birbirine geçmesi konusunda sordum bunda 4 bacak var o yüzden , bilmediğim için denedim olup olmama arasında bir şey .

Resmi şimdi görebildim. Siemens dökümanlarını incelerseniz termiğiniz S00 boyutunda, kontaktörünüz S0 boyutunda, o yüzden birbirine direkt uyumlu değil.

anladım , teşekkür ederim .
termiği 7-10 amper arasında almam lazım ama sizin dediğiniz gibi S00' var , seçtiğim amper S0 ' da ise 14-20 amperden başlıyor

Son düzenleme:
Bobin ve yardımcı kontaklara ait birer uçta
fişli geçmede olabilir.Simens dokümanların-
da görülüyor olmalı.Fiyat listeside uyarı ola-
bilir.Aynı marka olması yanısıra,uyumluluk-
ta sözkonusu olmalı.
Merak edip siemens in orjinal dökümanlarını dahi inceledim . Bu 5 tane pin in hangisinin ne olduğuna dair ayrıntılı ne görsel ne de yazılı bilgi var. Herhalde elektrikçinin yeteneklerine bıraktılar . Ölçü aleti ile test edilip hangisi nereye bağlanacak bulunacak .
https://mall.industry.siemens.com/mall/tr/tr/Catalog/Product/3RU2116-1GB0

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri