Kontaktör - termik siemens

mekmühh

Üye
merhaba , kusura bakmayın komik bir soru ama öğrenciyim malum , daha başındayım bu işlerin elimde kontaktör ve termik var bunların birbirine uyumlu mu ? katalogdan baktım ama , benim bildiğim termikler de 3 tane bacak vardı kontaktöre giren o yüzden sordum . Teşekkürler
2b4162a7-ae0e-48ed-8b13-06c05cd47384.jpg

Ekli dosyalar

wild_for

Üye
Resmi göremedim ama termik ile kontaktör uyumundan daha ziyade çalıştıracağınız motora termik ve kontaktör uyuyormu ona bakın. Motor gücüne (akımına) göre termik ve kontaktör seçilir.

Konu Sah
M

mekmühh

Üye
motora göre seçtim ama ben normalde raya montajlı alıyordum , kontaktöre montajlı ilk kez aldım o yüzden sordum

sami inci

Profesyonel Üye
Aynı marka için ! kontaktöre geçmeli termik-
ler var.Böyle bir kullanım zorunluluğu yok.
Montaj alanı yönünden avantaj gibi olabilir.

Konu Sah
M

mekmühh

Üye
aynı marka ama sadece bu kontaktör termik özelinde sordum bana garip geldi o yüzden . dediğinizi anladım , peki bu attığım kontaktör termik birbirine uygun mu birbirine geçmesi konusunda sordum bunda 4 bacak var o yüzden , bilmediğim için denedim olup olmama arasında bir şey .

sami inci

Profesyonel Üye
Bobin ve yardımcı kontaklara ait birer uçta
fişli geçmede olabilir.Simens dokümanların-
da görülüyor olmalı.Fiyat listeside uyarı ola-
bilir.Aynı marka olması yanısıra,uyumluluk-
ta sözkonusu olmalı.

wild_for

Üye
aynı marka ama sadece bu kontaktör termik özelinde sordum bana garip geldi o yüzden . dediğinizi anladım , peki bu attığım kontaktör termik birbirine uygun mu birbirine geçmesi konusunda sordum bunda 4 bacak var o yüzden , bilmediğim için denedim olup olmama arasında bir şey .
Resmi şimdi görebildim. Siemens dökümanlarını incelerseniz termiğiniz S00 boyutunda, kontaktörünüz S0 boyutunda, o yüzden birbirine direkt uyumlu değil.

Konu Sah
M

mekmühh

Üye
anladım , teşekkür ederim .
termiği 7-10 amper arasında almam lazım ama sizin dediğiniz gibi S00' var , seçtiğim amper S0 ' da ise 14-20 amperden başlıyor

Son düzenleme:

Under Ground

Profesyonel Üye
Bobin ve yardımcı kontaklara ait birer uçta
fişli geçmede olabilir.Simens dokümanların-
da görülüyor olmalı.Fiyat listeside uyarı ola-
bilir.Aynı marka olması yanısıra,uyumluluk-
ta sözkonusu olmalı.
Merak edip siemens in orjinal dökümanlarını dahi inceledim . Bu 5 tane pin in hangisinin ne olduğuna dair ayrıntılı ne görsel ne de yazılı bilgi var. Herhalde elektrikçinin yeteneklerine bıraktılar . Ölçü aleti ile test edilip hangisi nereye bağlanacak bulunacak .
https://mall.industry.siemens.com/mall/tr/tr/Catalog/Product/3RU2116-1GB0

Sponsor Bağlantı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
110,849
Kullanıcılar
408,981
Son üye
Burak_DNLR

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler