kontaktör röle

Ya böyle sormadım. Dediğini anladım. Cihaza ait orjinal bir şema v.s. varmı onu sordum.

İki alıcı seri bağlanmasında belli şartlar vardır.

1- iki yük eşdeğer güçte olmalıdır. ( eğer olmazsa hangi yükte ne kadar enerji harcanacağını kestiremezsin)
2- Toplam yüke uygulaman gereken gerilimde iki katına çıkar.

Örnek 220 volt 100 watt iki lambayı seri bağladığınızda yükünüzün çalışma voltajı 440 volt olur. Bunu veremeyeceğinize göre lambalarınız sönük yanar.

Eğer yükleriniz eşdeğer değilse dediğiniz gibi biri fan motoru biri selonoid gibi çalışmaz.[/Q TŞEKKÜRLER ABİ

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
abi termostad enerji verdiğinde kontaktör çekip termiğe enerji çıkıcak ya nc ucundan elektrik geçmiycek ozaman kombine nasıl kontrol sağlıcak ki

Suat merhaba,

Termik kontaktör gibi değil. Kontaktör çekili olsada olmasada nc kontak verir. Sadece kompresor bir sorun yaşayıp asiri akim çeker ise o zaman kontak acar.

Kontaktör gibi değil yani.

Sorundan bunu anlıyorum.

Suat merhaba,

Termik kontaktör gibi değil. Kontaktör çekili olsada olmasada nc kontak verir. Sadece kompresor bir sorun yaşayıp asiri akim çeker ise o zaman kontak acar.

Kontaktör gibi değil yani.

Sorundan bunu anlıyorum.
Aşırı akım çektinde nc enerji vermiycek yani.

Nc anlamı Normaly Closed demek.

Yanı normalde kapalı.

Kapali kontak ne demek giren bilgi ( voltaj ) cikisa iletilir.

Asiri akim çekince kapalı kontak devreyi açarak korumaya geçer. Bu hattan kontaktorun A1 besleme enerjisini geçirirseniz termik attığında enerji kesilir ve kontaktör bırakır. Korumaya gecmis olur.

Nc anlamı Normaly Closed demek.

Yanı normalde kapalı.

Kapali kontak ne demek giren bilgi ( voltaj ) cikisa iletilir.

Asiri akim çekince kapalı kontak devreyi açarak korumaya geçer. Bu hattan kontaktorun A1 besleme enerjisini geçirirseniz termik attığında enerji kesilir ve kontaktör bırakır. Korumaya gecmis olur.
Aşırı akım çektiğinde arıza lambasının enerjisini no dan alsam lamba yanar değilmi?

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri