Kontaktör bağlantısı yardıma ihtiyacım var.

Merhabalar. Aşağıda linkte belirttiğim şekilde şehir şebekesi gittiğinde devreye giren bir sistem kurmak istiyorum. Sistem sadece evin aydınlatma sistemini kaldıracak kuvvette olduğu için tüm sisteme bağlayamıyorum ve elimdeki kontaktörü kullanmam gerekiyor. Sigortalara alttan bağlayamıyorum ki oradan bağlarsam tüm evin altyapısına müdahil olmuş olurum bu olmuyor maalesef. ikinci ihtimal olarak sigortaların üst kısmından bağlayayım dedim o zaman da sigorta açık olduğu için yukarıdan aldığı elektriği aşağı gönderecek ve yine tüm daireye verecek elektriği hop başa döndük. kontaktör 4kw lık olduğu için ana sigorta öncesine de bağlayamıyorum. atladığım bir yer varsa sizden yardım bekliyorum. Teşekkürler. Yapmaya çalıştığım sistem şöyle:
DSC_0871.JPG

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aydınlatma kısmına giden kabloları kontaktör üzerinden geçirmeniz gerekir.Tek kontaktörle bu işi yapamazsınız 2 kontaktör kullanmanız lazım jeneratör transfer panolarındaki mantıkla 2 kontaktörü elektriksel kilitleme ile kilitleyip çıkışını aydınlatmaya verebilirsiniz.Elektriksel şemaları okuyabiliyormusunuz çizip atabilirim.Yada forumda transfer pano şemalarına bakın sizin sisteme birebir uyar enerji varken Şebeke kontaktörü çalışır,enerji kesilince diğer sistemden yada jeneratörden beslenen kontaktör çeker

Aydınlatma kısmına giden kabloları kontaktör üzerinden geçirmeniz gerekir.Tek kontaktörle bu işi yapamazsınız 2 kontaktör kullanmanız lazım jeneratör transfer panolarındaki mantıkla 2 kontaktörü elektriksel kilitleme ile kilitleyip çıkışını aydınlatmaya verebilirsiniz.Elektriksel şemaları okuyabiliyormusunuz çizip atabilirim.Yada forumda transfer pano şemalarına bakın sizin sisteme birebir uyar enerji varken şebeke kontaktörü çalışır,enerji kesilince diğer sistemden yada jeneratörden beslenen kontaktör çeker

pano hakkında youtube da bir video izledim. dediğiniz gibi 2 kontaktör lazım. elimdeki 4kw lık bunu güç kaynağı için kullanıp daha yüksek kw lı bir kontaktör mü almalıyım şehir şebekesi için yoksa aynı model işimi görür mü? Ayrıca bahsettiğiniz şemayı gönderirseniz çok makbule geçer.

Çekeceğiniz güce göre kaç kw lık yükünüz varsa o kadarlık kontaktör kullanmanız gerekir.Lambalar için kaç kw ise o değerde olması lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri