Kontaktör İleri Geri

Merhabalar

İlgili bağlantı yeri ile ilgili pano şemasını bana yollayabilirsen sana yardımcı olabilirim. Gebze civarı ise yerinde de yardımcı olabilirim. Mail adresimi özel mesaj olarak attım.

iyi çalışmalar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
daha önce buna benzer bir arıza başıma geldi,iki kontaktör arasında mekanik kilitleme vardı,ve bu kiliitin üzerinde iki adet nc kontak vardı,mekanik kilitleme kontaktörlerin çekmesinde problem oluşuruyordu,
ben bu kiliti söktüm ve nc kontakları kontaktörlerin üzerine taktım ,ama kontakları,doğru kontaktörlere takmak gerekiyor,yoksa sistem çalışmaz.

kilidi söktüğünü anladım.fakat nc kontakları kontaktörlerin üzerine taktım demekle ne ifade ettin anlamadım.ZATEN devrede nC ler bağlı

Plc çıkış ışıkları ile kontaktör A1 uçları kontrol etmen yeter.

Kardeş yazılım probleminde problem olabilir.Mekanik kilitlemeyi iptal edip kontaktör veya rölenin [nc] kontaklarından emniyet yapıp deneye bilirsin.

Plc çıkış ışıkları ile kontaktör A1 uçları sağlam NC ler sağlam saçma ama kontaktörün birini değiştirdim. 4 defa daha yaptı.yaklaşık 15 gündür bir sorun yok.anlam veremedim.Sorun ilk 3 günde 40 dan fazla yapmasıydı düzene bindi fakat neoldu hala anlayamadım.Yazılım ilk 3 gün sorun olsa bile yazılımla ilgili hiç bir müdahale yapmadım.Anlam vermeye çalışıyorum hala.saygılar

aleee arkadaş senin kontaktörün 220 volt plc çıkışında 220 voltmu ona bi bak yani kontaktör A1 VE A2 ölç 220 geliyormu.

kontaktörler dc 24 volt ve hiç bir sorun yok.

arkadaşlar direk plc çıkışından kontaktörün NC sine giriyor.arada hiç bir röle yok.
sadece motorun üzerinde enkoder var,Fakat motor ilk start almada takılıyor
enkoder ise sadece 3 tur ilerle 4 tur ilerle gibi fonksiyona yarıyor.ilk startı almadığından enkodere pek takılmıyorum.
kontaktör arasında mekanik kilitlemeye taktım gitti.???
ilk startla enkoder arasında PLC SENARyosunda bi bağlantı olabilirmi acaba_?
kontaktörlere bak sen ileri kontaktorunu değiştirmişin geri kontaktöründeki nc kontağı geçirmiyo dur ve ileri kontaktörünü çektirmiyodur

teşekkürler muratburgu doğru olabilir tekrar hata vermeye başlarsa Diğer kontaktörüde değiştiririm.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri