Kontaktör Çekmemesi

Selamünaleyküm arkadaşlar ben de şu sorun var kontaktör arada çekip bırakıyor bu yüzden de vinçi kullanamıyoruz.kontaktor enerjilenmedigi için de diğer rölelere de enerji gelmiyor.simdi sorun şu kontaktorun l fazlarina enerji geliyor ve Ken acaba a 1 bobin ucu arızalı olabilir mi bunu nasıl olceriz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Selamünaleyküm arkadaşlar ben de şu sorun var kontaktör arada çekip bırakıyor bu yüzden de vinçi kullanamıyoruz.kontaktor enerjilenmedigi için de diğer rölelere de enerji gelmiyor.simdi sorun şu kontaktorun l fazlarina enerji geliyor ve Ken acaba a 1 bobin ucu arızalı olabilir mi bunu nasıl olceriz
Mesajınızı okuyup yeniden düzenler misiniz? Sargıyı ölçecek ve anladığım kadarıyla bu sorunuzun cevabını verebilecek elektrikçiniz yok mu?

uzaktan bunun cevabını vermek için elektrikçi değil kahin olmak lazım :p

Neyini anlamadıniz acaba kontaktöre enerji geliyor A1 bobin ucu kumanda acil stoba bağlı ve kontaktör sürekli aç kapa yapıyor ac kapa yaptığı için de vinçi kullanamıyoruz soru şu bobin uçlarının sağlam olup olmadığını nasıl anlarız bu kadar yani

Anlaşılmayanları belirttim tarafsız olarak okuyun veya başkasına okutun.

Tamam Kontaktör L1 L2 L3 faz girişlerinde enerji var A1 ucu kumandanın acil stopuna bağlı oradan aldığı tetikleme ile kontaktör devreye giriyor çıkıyor ama acil stop açtığımız halde kontaktor çek bırak yapıyor ve yani enerji gelip gidiyor sürekli ben A 1 bobin ucundan supeliniyorum başına gelen vardir belki diye sormak istedim yazim yanlısı içinde kusura bakmayın

Tamam Kontaktör L1 L2 L3 faz girişlerinde enerji var A1 ucu kumandanın acil stopuna bağlı oradan aldığı tetikleme ile kontaktör devreye giriyor çıkıyor ama acil stop açtığımız halde kontaktor çek bırak yapıyor ve yani enerji gelip gidiyor sürekli ben A 1 bobin ucundan supeliniyorum başına gelen vardir belki diye sormak istedim yazim yanlısı içinde kusura bakmayın
A1 ucuna kontrol kalemiyle kontrol edin enerji kesik kesik mi geliyor diye eğer sürekli enerji geliyorsa ve kontaktör bırakıyorsa kontaktör bozulmuştur kesik kesik elektrik geliyorsa bir yerden elektrik kesiliyor ya A1 veya A2 kontaktör girişleri gevşek veya bir noktada kablo da kırık var bir temas edip bir bırakıyor ama bu işler tarifle olmaz tamir edeyim derken Allah göstermesin canınızdan olursunuz uzman bir elektrikçi çağırın bir noktada kablo kopmuştur fark etmezsiniz kabloda elektrik yok diye tuttuğunuzda canınızdan olursunuz ufak gibi görünen bir arıza çok tehlikeli ve çok zor olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri