Kondanstör Yüksek voltaj patlaması

Sadece kare diyot var 400 voltluk. Kondansatörler direk şarj a giriyor yavaş yavaş şarj oluyor. o yüzden önce düşürüp sonra yükseltiyorum. Direk yüksek akım hem tehlikeli hem kontrolsüz olur..

Trafo ile kondansatör arasında kare diyot var..

Hocam neden 2 tane zil trafosu var. Direk 220 yi kare diyota versek olmaz mı? Önce düşürüp sonra tekrar 220 yapmaktaki mantık nedir?

Hocam neden 2 tane zil trafosu var. Direk 220 yi kare diyota versek olmaz mı? Önce düşürüp sonra tekrar 220 yapmaktaki mantık nedir?

Öncelikle izolasyon amaçlı ayrıca akım sınırlama da yapar.

Ben halen elektro mekanik olarak kullanıyorum.. Malum zamlardan sonra henüz kartın parasını verip bitiremedim sadece baskı devreye çizdirdim öylece duruyor.. Bu ay gaz belimi büktü..

İlk başlarda 100 volt da patlatmayı arzuluyordum ama yapamadım.. 1000 v ta bile çıktım denemelerde.. En son 300-320v işimi gördü..

Bu arada biraz bilgi edindinmiş oldum onu paylaşmak istiyorum belki daha iyi fikirler çıkar ortaya..
Kondansatör ün akü gibi davranmaması için voltajı yükseltmek gerekiyor. Voltaj yükselince amperin boşalma hızıda artıyor sanırım.. 320 v, tele uyguladığım da kondansatörler 270 civarı bir voltaja düşüyor.. Yani elektriği gerektiğinden fazla bile üretim yapmış oluyorum. Ama 270 v uyguladığımda tel sağlıklı patlamıyor..
Amperin akış hızı voltaj a bağlı ise, 100v şarj edip kondansatörden sonra voltajı yükseltip amper hızını yükselte bilirmiyiz..?

hocam 301 volt 4700 mikrofarad yükleme yeterli mi gümüşü patlatmak için? bir de kullandığınız gümüşün ağırlığı, çapı ve uzunluğu nedir? ben lehimle patlatma denedim cihazı yaparken sorunsuz patladı ama saf gümüş baya sert lehime göre. saf gümüş tedarik ettim ilk denemeyi yapcam nasipse.

Arkadaşlar bunu kart üzerine bastırmak ne kaar maliyetli olur ki ?
Piyasada şuan 12.000tl civarında hazırı. Amacımız milletin faydasına olsun. Yaptıralım deneyelim olumlu sonuç alırsak video sitelerinde paylaşırız. Yakında 5G bütün insanları radyoaktif hale getirecek, vucudu radyasyondan koruyan sadece gümüş suyu var. İnsanların bunu evde yapabikir duruma gelmesi lazım. Kollodial ve iyonik olanlar hücre zarını çok geçemiyor, angstorm boyuta inmesi lazım. Bununda en mantıklı yolu patlatmak ve onuda 50 nanoluk filitreden geçirmek.
Bulduğunuz cihaz hakkında özelden görüşebilir miyiz? Ben de almak istiyorum.
İletişim kurabildiniz mi ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar bunu kart üzerine bastırmak ne kaar maliyetli olur ki ?
Piyasada şuan 12.000tl civarında hazırı. Amacımız milletin faydasına olsun. Yaptıralım deneyelim olumlu sonuç alırsak video sitelerinde paylaşırız. Yakında 5G bütün insanları radyoaktif hale getirecek, vucudu radyasyondan koruyan sadece gümüş suyu var. İnsanların bunu evde yapabikir duruma gelmesi lazım. Kollodial ve iyonik olanlar hücre zarını çok geçemiyor, angstorm boyuta inmesi lazım. Bununda en mantıklı yolu patlatmak ve onuda 50 nanoluk filitreden geçirmek.

İletişim kurabildiniz mi ?
Malesef hayır. Kimseyle iletişim kuramadım. Ben de kendimce bir çalışma yaparak dünyaca kabul görmüş sistemi hayata geçirdim.

GümüşSuyunu oral yoldan kullanmayın. Cilt yaraları için yara üstüne damlatmak için olabilir.
1585573612662.jpg

hocam 301 volt 4700 mikrofarad yükleme yeterli mi gümüşü patlatmak için? bir de kullandığınız gümüşün ağırlığı, çapı ve uzunluğu nedir? ben lehimle patlatma denedim cihazı yaparken sorunsuz patladı ama saf gümüş baya sert lehime göre. saf gümüş tedarik ettim ilk denemeyi yapcam nasipse.
Yeterli olur gümüş ün kalınlığı da önemli 0.30 mm olması gerekiyor..
Burada tüm detaylar verildi arkadaşlar. Ben imkanları kıs tlı biriyim sabah 7.30 akşam 18.00 çalışan biriyim bazı arkadaşlar özelden ulaşıp tl den bilgi istiyor.. Bu olayı tek tek telde anlatmak hataları düzeltmek çok zor saatler sürer.. Konuyu ustalar bir yerde başlık olarak toparlayıp açıklayıcı bilgi verirse velki daha iyi daha faydalı olur..

Ben hala bu teknigin uygulamaya yontemine aykiri oldugunu dusunuyorum. Sağlık icin faydali bir yontem degil.

Dc guc kaynagi ile yapilmasinin nedeni partikul boyutunun kucuk olmasi istenmesinden dolayi.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri