kondansatörler hiç akım çekmiyo gözüküyor.

tahir18

Üye
kondansatörler hiç akım çekmiyo gözüküyor.kontaktör çıkış uçları kısa devre gözüküyo.neden olmuş olabilir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ölçü aleti bozuk olabilir :)

Sanırım kontaktör çıkışları( kondansatöre bağlı olduğu zaman) kısadevre göstermeli. Kondansatörler hiç akım çekmiyorsa, bozuk demektir. Ama hiç akım çekmemesi bana normal gelmedi. Az da olsa çekmeliydi. Acaba enerji geliyor mu kondansatörlere ( sigorta atar, kontaktör bozuktur v.s.) Bir de, pensampermetreyi, ac amper kademesine alıp ta ölçtüğünüze emin misiniz( ben bazen yaparım da bu hatayı)

evet hiç akım çekmiyo kontaktörler çekiyo kontrol ettim.

kondansatörler hiç akım çekmiyo gözüküyor.kontaktör çıkış uçları kısa devre gözüküyo.neden olmuş olabilir.

Kısa devre olduğunu ohm metreyle ölçerek mi anladınız yoksa buzzer modunda mı baktınız?

ÖLÇÜ ALETİNİ BUZZER MODUNA ALDIM.

Sigortalrı da kontrol ettim bi sorun yok kontaktör girişlerinde enerji var.

Sigortalrı da kontrol ettim bi sorun yok kontaktör girişlerinde enerji var.

kontaktor gırıslerınde var pekı kondansator uclarında varmı acaba eger oradada varsa kondansatorlerı yenılemelısın

ÖLÇÜ ALETİNİ BUZZER MODUNA ALDIM.

Ölçü aletinin buzzer modunda kondansatörü şarj edene kadar ötmesi normal. (ki büyük kondansatörlerde bayağı bi öter :) )Sen oraya gerilim geldiğine emin misin kardeş?

Gerilim çıkışta gözükmüyor ama girişte var kontaktörde bir sorun yok normal çekiyo.hatta kontaktör çektikten sonra karşılıklı uçları ölçünce çektiği belli kısa devre gözüküyor.

biri şu kondansatörü kontaktörden ayırıp kontaktör çıkşından bi voltaj ölçsün noooluuurr

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri