kondansatörde ve rölede en iyi markalar?

RTR İspanya kondansatörleri tavsiye ederim. Çinde yada Hindistanda üretilen ürünlerden uzak durun derim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ben gurup arg smart svc kullanıyorum semih bey acaba kael in kullanma klavuzlarına ulaşabileceyim bir link ve döküman varmı nasıl ulaşabilirim

İşletmeye göre role secerim.
Her rölenin + ve - yönleri vardır.
Mesala
+ Gepa bağlantı hatalarını bulmada çok iyi
- Cos Q ayarlayan adınız Kendi içinde cosQ 1 sabittir
Entes
Eski rolesi akım algılama hassasiyeti düşük küçük akımları algılama da sorun
Grup ARGE
Ekran menü kötü. CosQ ayarı Yok
Şönt reaktörü tanıyor ama SVC li sisteme kademelere şönt reaktörü bağladığın zaman saçmaliyor
SVC li sistemi çok güzel olmuş
Kondaş
En çok beğendiğim yönü
Hedef de 3 seçenek sunması
1 CosQ
2 enduktif kapasitif oran
3 trafo kayıplı
Datakom
Güzel menüsü var
Menüden geri çıkış kısmı problem
Anlık oran iyi ama haftalık ve aylık oranlara baktığınızda saçma değer gösteriyor
KAEL
En beğendiğim marka
+ Hedef oranı CosQ veya oranı çok iyi
akım trafosu yön öğrenmeyi açık bıraktığın zaman bazen saçmalıyor
SVC ürünleri çok iyi role değiştirmeden bağlayabiliriz ordunun ama ebetlari büyük. Sıva altı panoya sığdırmak imkansız
Bu konuda arayıp konuştuğumda çok saçma akıl verdiler

İşletmeye göre role secerim.
Her rölenin + ve - yönleri vardır.
Mesala
+ Gepa bağlantı hatalarını bulmada çok iyi
- Cos Q ayarlayan adınız Kendi içinde cosQ 1 sabittir
Entes
Eski rolesi akım algılama hassasiyeti düşük küçük akımları algılama da sorun
Grup ARGE
Ekran menü kötü. CosQ ayarı Yok
Şönt reaktörü tanıyor ama SVC li sisteme kademelere şönt reaktörü bağladığın zaman saçmaliyor
SVC li sistemi çok güzel olmuş
Kondaş
En çok beğendiğim yönü
Hedef de 3 seçenek sunması
1 CosQ
2 enduktif kapasitif oran
3 trafo kayıplı
Datakom
Güzel menüsü var
Menüden geri çıkış kısmı problem
Anlık oran iyi ama haftalık ve aylık oranlara baktığınızda saçma değer gösteriyor
KAEL
En beğendiğim marka
+ Hedef oranı CosQ veya oranı çok iyi
Akım trafosu yön öğrenmeyi açık bıraktığın zaman bazen saçmalıyor
SVC ürünleri çok iyi role değiştirmeden bağlayabiliriz ordunun ama ebetlari büyük. Sıva altı panoya sığdırmak imkansız
Bu konuda arayıp konuştuğumda çok saçma akıl verdiler
gruparge konusunda size katılmıyorum gruparge ayarları kendisi yapıyor sadece akım trafosu oranını giriyorsunuz kademeleri bulup ne bağlı devrede hafızaya alıyor ayrıca diğer reaktif güç kontrol rölelerinde birinci kademe trifaze kondansatör bağlamak gerekirken gruparge istediğinizi bağlayın şönt reaktörü kademe bağladığınızda onuda kendisi bulup hafızaya alıyor ama bu bahsettiğim özellikler SVC modelinde var tabi ki!Tek dezavanatajı şönt reaktördeki termikler atınca otomatik resetleme yok!Bu nedenle panodaki fan sürekli çalışmalı ben yaptığığım bağlantılarda termikleri köprülüyorum ve fanı 20 dereceye ayarlıyorum bu fanın sürekli çalışması kondansatörlerinde ömrünü uzatıyor diye öğrendim bir ustamdan!

Reaktör üzerindeki termiklerin şöntlenmesi,
yangına davetiyedir.Sakın ha sakın böyle bir
şeyi,akıldan bile geçirmemek gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri