Kondansatör Yardım!

darkhan9

Üye
Arkadaşlar aşağıda verdiğim resimdeki kondansatör arızalı hangi çeşit olduğunu öğrenmek istiyorum bilgisayarımdaki ekran kartından çıkardım bunu acaba aynısından bulabilirmiyim merak ettim yardımcı olursanız çok sevinirim iyi forumlar.

Not: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

tantal kondansastor aynı farat ta dc tak calışır

Tantal filan değil,
270 mikrofarad 16 volt elektrolitik kondasatör arkadaşım. Aynısı olması şart değil. Böyle birşey al yerine lehimle bitti gitti. Ben de ekran kartında patlamış 4 taneyi değiştirdim. Taş gibi oldu..

Yalnız artısına eksisine dikkat edeceksin. Devre üzerinde zaten yazıyordur. 270 değeri cok kullanılan değer değil ama bulunur. 16 olmazsa ve kartta yer varsa 25volt alırsın

Tantal filan değil,
270 mikrofarad 16 volt elektrolitik kondasatör arkadaşım. Aynısı olması şart değil. Böyle birşey al yerine lehimle bitti gitti. Ben de ekran kartında patlamış 4 taneyi değiştirdim. Taş gibi oldu..

Yalnız artısına eksisine dikkat edeceksin. Devre üzerinde zaten yazıyordur. 270 değeri cok kullanılan değer değil ama bulunur. 16 olmazsa ve kartta yer varsa 25volt alırsın
eyw saol cevap için şimdi elektronikçiden yeni bi kondasatör alıcam hangisini tavsiye edersin? yada elimde bi sürü elektronik malzeme var fotosunu çeksem şudur deyip söyleyebilirmisin bozuk anakartım falan var ve ethernet kartı

Tantal filan değil,

hocam 270 uf demişsin ama orada birde 973 yazıyor. ben bunları direk değer değil de kod olarak yazıldı diye tahmin ettim. değeri 270uf ise 973 nedir acaba biliyormusunuz?

Büyük ihtimal bulamayacaksın 330uf verecekler. Bu kondanstörlerin bir ömrü vardır, ben yeni almanı tavsiye ederim. Ama kartlarına bakacaksan sen bilirsin. Böyle silindir şeklinde olanların hepsi kondanstör işte. Aynı büyüklüktekiler genelde yaklaşık değerdedir. Bunlara fokuslan

Ustam 16v luk ama 470uf sanırım bunu monte etsem bi sorun olurmu acaba ? gri olanı eski ve boyutlar dediğin gibi aynı. Birde (+) kutup (-) kutup nasıl anlarım ve takarım

beyaz şerit olan taraf eksi kutup dostum. zaten şeritin üzerinde (-) yazıyor. diğer ayak ta (+) kutup

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri