Kondansatör nerede

Ekli dosyayı görüntüle 61688kırmızı ile yuvarlak içine aldığım parça motorun kondansatörüdür
Çok sağolasın uzun süre arayıp bulamayınca tekrar topladım makineyi. o parçanın hiç kondansatöre benzer bir şekli yoktu, ben de ihtimal vermemiştim. Teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 61688kırmızı ile yuvarlak içine aldığım parça motorun kondansatörüdür
15827132344088519371674585133275.jpg
sayın bakımcıı, o kırmızı içine aldığınız parça bu. Ben bunu hiç kondansatöre benzetemedim. Bir de servis anlamıyor. Bunun kaç volt kaç mikrofarad olduğunu nasıl anlarım. Yenisini almak için

Ekli dosyayı görüntüle 61737sayın bakımcıı, o kırmızı içine aldığınız parça bu. Ben bunu hiç kondansatöre benzetemedim. Bir de servis anlamıyor. Bunun kaç volt kaç mikrofarad olduğunu nasıl anlarım. Yenisini almak için
kardeşim motor kondansatörü bu olup lazımsa elimde var yollayabilirim.

Teşekkürler. Multimetrem geldi. Makineyi tekrar söktüğümde faradını ölçeceğim. Eğer sorun ondaysa iletişime geçerim. Sağolasın
Kondansatörü boşta ölçünce yakın değer gösterip yüke binince sapıtabiliyor. Ölçüme güvenmeyin.
Motora elle başlangıç hareketi verince dönüyorsa kondansatör mutlaka değişmeli. Üzerinde yazanı alıp takın.
(Başıma geldiği için biliyorum)

Evet makine yine şalter attırıyor diye kondansatör ü söktüm orijinali 3uf imiş. Ölçtüm ve 0.8uf gibi bir değer çıktı. Ben 4 lük aldım ve taktım şimdilik bir sorun yok gibi.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri