Kondansatör markasi

Mustiloji

Üye
Merhaba arkadaşlar. Konu basligimiza uygun sekilde kullandiginiz varsa şikayet yasadiginiz kondansatör varmidir? Hangi markalarin çeşitliliği daha iyi ve kaliteli bu konuda hem fiyata uugun hemde kaliteli kondansatör hangisidir?

Teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
gurup arge,kondaş, entes,tense, gibi markalar orta kalite türk malı sıkıntı olmaz kolay kolay üst sınıf istersen alman markaları franke,siemens,merlin gerin gibi markalar

Elektronikon,Schneider,Epcos.Bağla,unut.
Sami Bey' e katılıyorum. Doğru pano ve havalandırma tasarımıyla çok uzun yıllar tık demeden çalışan Electronicon kondansatörler gördüm. Fakat önemli bir husus da bakımların periyodik olarak yapılması. Epcos, Elecronicon kaliteli markalar.

Kondansatörlerin uzun ömürlü olması için
1. Kompanzasyon panosu iyi havalandırmali. kondansatörlerin arasında yeterli boşluk olmali
2. İşletme gerilimine uygun kondansatör seçilmesi gerekir
3. Role ayarları düzgün yapılması gerekir. Kondansatör deşarj süresi kısa secilmemeli
4. Harmonik varsa uygun harmonik filtresi ve kondansatör kullanılmalı
Kondansatör kalitesine gelince.kimse yogurtum ekşi demez. Benim kendi görüşüm
1. Schneider
2. Elektrinicon
3. Epcos (Siemens)
4. Shreem
5. Tibcon
Yerli üretim diye piyasada satılan ürünler çoğu Hindistan ürünü

Arkadaşlar açıkçası 7-8 aydir tibcon kullanıyorum. 440v tek üründe. Genel olarak sıkıntı yaşamadım. 525v grubunda da arayışımı bu marka ile bir proje çalıştık. Ölçüm yaptim 2 aydir değerler aynı. Tavsiyemi bu konuda sizlere yardimci olacağını düşünüyorum. Fiyat konusunda da sizlere de avantajli olacagi düşüncesindeyim. Tavsiye ederim degerli meslektaşlarım.

Ekli dosyalar

• 20181202_170115.jpg
    20181202_170115.jpg
    226.7 KB · Görüntüleme: 53
Degerli yorumlariniz için teşekkür ederim.

Elektronikon,Schneider,Epcos.Bağla,unut.
Ustam sana tavsiyem tibcon . Silindir ve 440/480/525 volt sağlam ürün. Kolay kolay değiştirmem ama tavsiye üzerine denedim 7 aydir değerler ayni. Yakinda bir projem daha var 480'525 volt kondansatör ile çözümleme yapacagim. Hindistan menşeili saglam ürün.

Doğru seçim yapılmış kondansatör için,iyi tarifi,15 yılı görmüş kondansatör için kullanılır.Epcos,Schneider,Elektronikon bu tariflere uyar.

Doğru seçim yapılmış kondansatör için,iyi tarifi,15 yılı görmüş kondansatör için kullanılır.Epcos,Schneider,Elektronikon bu tariflere uyar.
Haklısın ustam ama ben en sıkıntılı yere taktım canavar gibi çalışıyor. Deneme başarılı . Saygilar.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri