Komsunun ve benim dairenin sigortasi atiyor

Hocam bu pano bina giriş panosu ise 300 mA olması gerekmez mi zaten? Yangın koruma rölesi gibi koyuluyor benim bildiğim Şebeke elektriği 300mA KAR'den geçer ve dairenin sigorta kutusuna girer daire sigorta kutusundan da 30mA KAR ile sigortalara girilir sonra sorti linye artık neyse ona göre tesisat yapılandırılır. Yanlışsa düzeltilsin ama ben böyle biliyorum.
ben 30ma biliyorum. yanlış da olabilir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Beyler; Ana dağıtım panosunda 40A sigorta 300ma yangın koruma 32a sigorta ve 3x6 mm kolon hattı daire içi girişe 30 ma kaçak akım a ve ordanda sigortalara dağıtım olur. Kolon hattının kablo renkleri; sarıyeşil topraklama mavi nötr siyah, kahverengi, kırmızı koyu renkler faz(elektrik) dır.
Bina yeni olduğundan yapan elektrikçi veya müteahhiti bulup baktırmaları gerekir. Tahminimce elektrikçi kolon hattında kablo çekerken elemanlar kabloları karıştırmışlar gb.

sayaç panosunu fotosu geniş açı net çekimi
siğortalar ve ( 300 mA kaçak akım bina girişi ( her daire için var mı ? =
daire içi siğorta kutusu fotosu net çekim .
siğortalar ve 30 mA daire içi kaçak akım
komşuların durumu ?

faz ? / nötr kablosu ? kesitleri aynı değil gibi geldi
fotosu

kablo.png

Daire içi sigortalar bu şekilde.ana sigortada her dairenin 300 mA kaçak akim var bu arada
20190714_153950.jpg

Daire içi giriş sigortasını bana göre 32A olmalıdır. Sigorta direkt aşağıdan atmamalıdır. Veya panoda ki 40A yerine 50 olmalı ki buda yüksek olur diye düşünüyorum.
Bunların bağlantıları ne durumda malum fazla sıkılmayınca veya nötr'ler seri bağlanınca da sorunlar meydana çıkıyor.

Daire içi giriş sigortasını bana göre 32A olmalıdır. Sigorta direkt aşağıdan atmamalıdır. Veya panoda ki 40A yerine 50 olmalı ki buda yüksek olur diye düşünüyorum.
Bunların bağlantıları ne durumda malum fazla sıkılmayınca veya nötr'ler seri bağlanınca da sorunlar meydana çıkıyor.
Hocam bir tesisatci gelip bakacak anlaşılan umarım çözüm buluruz tesekkurler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam daire içindeki sigortalar ve kacak akim atmıyor
Bina altındaki ana sigortadan ise sigorta atmiyor sadece mavi kacak akım atıyor
Sigorta tipi ve amperi hakkında bilgim yok maalesef

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.