kompresörssüz su sebili?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
henüz bir cevap bulamadım ama bu konunun sonunu merak etmeye başladım :) bakalım neymiş bu dolap... sevgili ustam demiray teknik siz bunu hurdacıdan almadınız dimi? :) marka ve model gibi birşeyler yazarsanız size yardımcı olabilirim diye düşünüyorum...

başarılı çalışmalar...

tak ikitane peltiev drenci yazın soğutsun kişin isit hayrın daha çok olur:))

henüz bir cevap bulamadım ama bu konunun sonunu merak etmeye başladım :) bakalım neymiş bu dolap... sevgili ustam demiray teknik siz bunu hurdacıdan almadınız dimi? :) marka ve model gibi birşeyler yazarsanız size yardımcı olabilirim diye düşünüyorum...

başarılı çalışmalar...

yok sevgili kardeşim dün gece bir tanıdık arkadaş getirdi...
senelerdir su sebili ile haşır neşirim peltierli sebil ilk gördüm...
sebil çin malı egal marka
küçük bir su giriş haznesi yapmışlar peltierde bu hazneyi soğutuyor nasıl verimli oluyor anlamadım...
zamanında 23 lt buzluğa peltier takmıştım istediğim verim alamadım 12 13 dereceye kadar soğutma yapabiliyordu saatler sonunda ....

tak ikitane peltiev drenci yazın soğutsun kişin isit hayrın daha çok olur:))

arkadaşım.. mesajları nasıl takip ediyorsun....???
cihazda zaten peltier sistem var...
bu yazdığın mesaj ile bizim konuya nasıl bir katkıda bulunduğunu sanıyorsun ...
biliyorsan peltierin mantığın anlatda bilmeyen arkadaşlar bilginden yararlansın geyiğinden değil....

ustam bu tür soğutma sistemleri zaten verimli olmuyor çok fazla birşey beklenmez anladığım kadarıyla arkadaşınız bunu evinde kullanıyordu günlük içtiği su maksimum 3 lt olsun . ee su sebili de gece gündüz açık olduğu için onun içindeki o küçük hazneden çıkardığı atıyorum 10 bardak su serin geliyordu sonrası ılık... ev için olabilir evet sonuçta o 24 saat sürekli enerjide ve şimdiki sorun ise artık hiç soğutmuyor buda elektronik sistemden oluyordur... bunun için elektronik kısmını görmem gereke bilir...:eek: nasıl yardımcı olacağımı bilemiyorum valla:eek::eek: görmeden bir şey diyemem ama ölçü aletiniz varsa ölçmeye başlasanız bir an önce iyi olur muhakkak ki komponentlerden biri veya bir kaçı gittiii :cool:

başarılı çalışmalar...

ustam bu tür soğutma sistemleri zaten verimli olmuyor çok fazla birşey beklenmez anladığım kadarıyla arkadaşınız bunu evinde kullanıyordu günlük içtiği su maksimum 3 lt olsun . ee su sebili de gece gündüz açık olduğu için onun içindeki o küçük hazneden çıkardığı atıyorum 10 bardak su serin geliyordu sonrası ılık... ev için olabilir evet sonuçta o 24 saat sürekli enerjide ve şimdiki sorun ise artık hiç soğutmuyor buda elektronik sistemden oluyordur... bunun için elektronik kısmını görmem gereke bilir...:eek: nasıl yardımcı olacağımı bilemiyorum valla:eek::eek: görmeden bir şey diyemem ama ölçü aletiniz varsa ölçmeye başlasanız bir an önce iyi olur muhakkak ki komponentlerden biri veya bir kaçı gittiii :cool:

başarılı çalışmalar...

SEVGİLİ KARDEŞİM
cihazda peltier fan ve elektronik bir devre mevcut..
cihazın peltieri arızalı...
teşekkürler...

SEVGİLİ KARDEŞİM
cihazda peltier fan ve elektronik bir devre mevcut..
cihazın peltieri arızalı...
teşekkürler...

Ustam senin verdiğin linkte, Ankara'da peltier bulabileceğin bir adres verilmiş zaten. Adres: MED-SEL Elektronik
Konya Sok. Alkan Elektronik Plaza
No:13/47-48 Kat:1 Ulus ANKARA
Tel : 0-312- 312 75 36
Bu adresi buraya yazmak hatamıdır bilmiyorum, inşallah değildir.

Ustam senin verdiğin linkte, Ankara'da peltier bulabileceğin bir adres verilmiş zaten. Adres: MED-SEL Elektronik
Konya Sok. Alkan Elektronik Plaza
No:13/47-48 Kat:1 Ulus ANKARA
Tel : 0-312- 312 75 36
Bu adresi buraya yazmak hatamıdır bilmiyorum, inşallah değildir.

halil ustam
o ne demek teşekkürler ederim
elimde zaten bir peltier vardı çoktan taktım
şu an sebil soğutmaya bile başladı ....:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri