kompresörssüz su sebili?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bazı sogutmalar gazın ısıtılması ile elde ediliyor.Gazın oldugu tüp bir ısıtıcı ile ısıtılıyor.Sizin sistemde böyle galiba(sebil hanği ülke malı,Bir ara yurtdışında iken aynı olay başıma geldi.)
Isıtıcısı bozulunca projektör ampulu ile işimizi hal ettik,eldeki imkan bu idi.Kolay gele

Bazı sogutmalar gazın ısıtılması ile elde ediliyor.Gazın oldugu tüp bir ısıtıcı ile ısıtılıyor.Sizin sistemde böyle galiba(sebil hanği ülke malı,Bir ara yurtdışında iken aynı olay başıma geldi.)
Isıtıcısı bozulunca projektör ampulu ile işimizi hal ettik,eldeki imkan bu idi.Kolay gele

sevgili kardeşim bahsettiğin sistem amonyak soğutmalı sistemden başka bir şey değil...
bizim sebilde soğutma kimyasallar la değil ...

ELEKTRİK ENERJİSİ NİN DÖNÜŞTÜRÜLMESİ İLE OLUYOR.....

sistemin şeması ve fotoğraflarını yollarsanız yorum yapabiliriz.

sistemin şeması ve fotoğraflarını yollarsanız yorum yapabiliriz.

sevgili ömürkösem dolap peltier sistemli soğutmaya sahip....
hadi bakalım yorumunu sabırla merekla bekliorum....:rolleyes::rolleyes:
not: tıkanma konusunda yazdıklarımı uygularken bir yere takılırsan özelden cevaplayabilirm...

Peltier ile soğutuyor olabilir.Peltier üzerinde DC gerilim verildiğinde bir yüzeyi soğuyan ve diğer yüzeti ısınan bir malzemedir.Oto buzdolaplarının çoğunda peltier kullanılır.

merhabalar peltierli soğutucu olmasın başka seçenek de yok sanırım üzerinde yazı falan birşey yokmu

Peltier ile soğutuyor olabilir.Peltier üzerinde DC gerilim verildiğinde bir yüzeyi soğuyan ve diğer yüzeti ısınan bir malzemedir.Oto buzdolaplarının çoğunda peltier kullanılır.

sistem o şekilde çalışıyordur.Ota dolabında görmüştüm. Merak ettim söktüm inceledim.Isınınan kısımda fan var havayı dışarı veriyor.İçeriyi soğutuyor.

Bu sistemin daha gelişmişi yapılım. Güneş erjisinden yararlanılamaz mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri