Kompresörden plc ile veri çekmek

İyi günler arkadaşlar fabrikamızda 3 adet kompresör var bunlardan 2 si Atlas coppo 1tanesi kaiser marka ben bunlardan ürettikleri hava miktarlarını alıp günlük ,aylık ve yıllık kaydedip veri kaydetmek istiyorum . Bu tarz bir uygulama yapan varmı ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
İyi günler arkadaşlar fabrikamızda 3 adet kompresör var bunlardan 2 si Atlas coppo 1tanesi kaiser marka ben bunlardan ürettikleri hava miktarlarını alıp günlük ,aylık ve yıllık kaydedip veri kaydetmek istiyorum . Bu tarz bir uygulama yapan varmı ?
Yapılır kolay, kompresörün hava çıkışı max. Kaç bar? 3 tane kompresörün çıkışına basınç sensörü bağlayacaksın(set değerinin üzerinde,) burdan aldığın analog değeri 4-20ma ,veya 0-10v transmiterin çıkışı her neyse artık, plc ye vereceksin, 1 tane de op. Panel ekleyip panelden haftalık, günlük, veya aylık alarm sıklık tablosu yapıp dataları okursun,
1plc, 4kanallı analog dijital modül ,1tanede hmı la link haberleşme yaparak olabilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Bu işlem iki aşamada yapman gerek.
1. Aşama 3 adet kompresörün tükettikleri elektrik enerjisini kaydetmen gerekli bunun için 3 adet enerji analizörü ve kaydetmen gerekli.
2. Aşama Ürettikleri havanın basınç ve debisini ölçmen ve kaydetmen gerekli

bu bilgileri toplarsan anlık, günlük, haftlık aylık yıllık raporlama yapabilirsin.
1602140425762.png

Bu işlem iki aşamada yapman gerek.
1. Aşama 3 adet kompresörün tükettikleri elektrik enerjisini kaydetmen gerekli bunun için 3 adet enerji analizörü ve kaydetmen gerekli.
2. Aşama Ürettikleri havanın basınç ve debisini ölçmen ve kaydetmen gerekli

bu bilgileri toplarsan anlık, günlük, haftlık aylık yıllık raporlama yapabilirsin.
Ekli dosyayı görüntüle 67908
Bu sizin yaptınız bir uygulamamı birde hangi ürünleri kullandınız ve maliyeti hatırlıyor musunuz?

Evet benim yaptığım bir uygulama
Modbus haberleşme ile yaptım. Marka zorunluluğu yok modbus her türlü üün ile olur.

Ama istenirse profinet veya siemens hertürlü tasarlanabilir.

Evet benim yaptığım bir uygulama
Modbus haberleşme ile yaptım. Marka zorunluluğu yok modbus her türlü üün ile olur.

Ama istenirse profinet veya siemens hertürlü tasarlanabilir.
Peki kompresörden mi veri çektiniz yoksa basınç transmiteri gibi Malzemeler ekleyip sisteme ordan mı

kompresörün dışarı bir haberleşme protokolü ile veri aktarma özelliği varsa olur.
ben festo hava sayacı ve basınç transmiterleri ile yapmıştım.

kompresörün dışarı bir haberleşme protokolü ile veri aktarma özelliği varsa olur.
ben festo hava sayacı ve basınç transmiterleri ile yapmıştım.
Anladım çok teşekkür ediyorum bilgiler için

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri